Woerts: "Dat megalomane plan was vanaf dag 1 gedoemd te mislukken"
Algemeen directeur van Feyenoord Dennis te Kloese sprak tijdens de nieuwjaarsreceptie uit één te willen worden met Stadion Feijenoord. Dat helpt bij het zetten van grote financiële steppen. Chris Woerts is kritisch.
"Ze hebben eigenlijk de boot gemist met de exploitatie van het stadion", begint Chris Woerts in gesprek met FCUpdate. "Je kunt veel zeggen van een club als Twente en Joop Munsterman, maar hij heeft er wel voor gezorgd dat Twente één van de best renderende stadions heeft van Nederland. Als er bij Feyenoord 175 man een diner kunnen krijgen, zitten er bij Twente 2500 mensen te bikken. Dat is een groot verschil. Feyenoord heeft het mooiste stadion van Nederland qua sfeer, maar qua faciliteiten is het de slechtste van Nederland."
Wat moet Feyenoord doen om haar situatie te verbeteren? "Daar hadden ze al een slag in kunnen maken als ze tien tot twaalf jaar geleden gekozen hadden voor een grote renovatie. Dan had je nu al meer bezoekers kunnen bergen in het stadion, dubbele capaciteiten businessstoelen, duizenden mensen kunnen laten eten en honderd skyboxen gehad. Nu moet je Champions League spelen om die begroting rond te krijgen. Daar heeft Feyenoord de boot gemist. Dat megalomane plan van Feyenoord City was vanaf dag één gedoemd te mislukken. Spreadsheets zijn geduldig, maar die klopten niet met de begroting."
"Je kunt geen vier- tot vijfhonderd miljoen betalen voor een stadion", weet Woerts. "Dat is waanzinnig, dat kan helemaal niet in Nederland." Hij is dan ook blij dat Feyenoord City niet van de grond is gekomen. "Dat is het beste wat Feyenoord heeft kunnen overkomen. Je moet nu gewoon het stadion gaan renoveren. Maar ik denk dat Feyenoord eerst eigenaar moet worden en dat willen ze ook. Het is natuurlijk belachelijk dat De Kuip zes of zeven commissarissen heeft, wat doen al die mensen met die stropdas om hun nek? Dat is echt belachelijk."