Wijffels ziet sneller herstel Ajax: "Feyenoord had toen topseizoen"
Journalist Maarten Wijffels heeft de vergelijking tussen Feyenoord en Ajax gemaakt met betrekking tot het sportieve herstel van de Amsterdammers. Wijffels denkt dat je het een stuk sneller op de rit kan hebben dan de nieuwe algemeen directeur Alex Kroes beweert.
Eerder deze week liet Kroes weten dat het niet realistisch is voor Ajax om het komende seizoen mee te doen om de landstitel. Wijffels geeft daarna aan dat het bij Feyenoord ook snel is gegaan na een tijd van sportieve malaise. “Dick Advocaat ging daar weg en Arne Slot kwam. De eerste speler die hij haalde was Guus Til. Dat is helemaal geen wereldaankoop, maar heel belangrijk voor de manier van spelen en Feyenoord had vervolgens een topseizoen”, vertelt hij in de AD Voetbal Podcast.
Wijffels denkt daarom dat het bij Ajax ook snel kan gaan. “Het kan ook bij Ajax best wel snel weer iets worden. Maar het gaat mij meer dat dit gewoon geruisloos passeert. Het is zowel fascinerend als ongelooflijk.” Ook geeft hij aan dat Roger Schmidt onder vuur kwam te liggen toen hij als trainer van PSV in 2021 zei dat Ajax meer kans maakte op de titel al vindt hij het wel moedig van de Duitser. “Want bij Feyenoord hebben ze nooit durven zeggen: ‘Wij doen niet mee.’ Alleen, Feyenoord was nooit de rijkste, maar Ajax wel. Dat blijft natuurlijk boven water staan. Eigenlijk kan dat echt niet in de Nederlandse verhoudingen, maar het gebeurt.