Verbeek over Feyenoorder: "Je speelt niet altijd met topspelers"

Gertjan Verbeek
Gertjan Verbeek Foto: © BSR Agency

Gertjan Verbeek heeft recentelijk een waarschuwing geuit richting Robin van Persie. De 62-jarige oud-trainer die zelf ook werkzaam was bij onder meer SC Heerenveen en Feyenoord wijst op de uitdagingen waar beginnende hoofdtrainers mee te maken krijgen.

Verbeek stelt dat er specifieke valkuilen liggen in de overgang van topvoetballer naar trainer. "Onervaren trainers, al helemaal als ze voorheen heel goede voetballers waren, hebben soms moeite met onmogelijkheden van minder getalenteerden", zegt Verbeek, oud-trainer van SC Heerenveen en Feyenoord. "Je speelt niet altijd met topspelers, dus je moet spelers beter maken."

Deze woorden onderstrepen dat succes op het veld niet automatisch vertaalt naar succes aan de zijlijn. De eisen van het coachen zijn immers totaal anders dan het goed zijn als speler. Volgens Verbeek komt daar meer bij kijken dan enkel het overbrengen van voetbaltechnieken. Hij vervolgt: "Maar als je niet gewend bent om mensen les of leiding te geven die nog klaargemaakt moeten worden voor het grote werk, dan vraagt dat veel van je", gaat Verbeek verder. "Daar is niet elke nieuwe trainer mee opgegroeid en dat leer je ook niet snel op de trainerscursus."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
Feyenoord
14:30
NEC Nijmegen
zo
30/11
Telstar
14:30
Feyenoord
za
6/12
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
zo
14/12
Ajax
14:30
Feyenoord
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand