Van Persie legt keuze over aanvoerderschap uit: "Speelt een rol"

Anel Ahmedhodzic, Robin van Persie en Sem Steijn
Anel Ahmedhodzic, Robin van Persie en Sem Steijn Foto: © Pro Shots

Robin van Persie heeft voor een opvallende wijziging gekozen in de aanvoerdersgroep van Feyenoord. Quinten Timber, die vorig seizoen nog regelmatig met de band speelde, is niet langer de aanvoerder en staat zelfs niet meer in de top drie. De nieuwe kapitein van het elftal is Sem Steijn, met Hadj Moussa als tweede aanvoerder en Givairo Read als derde.

Van Persie gaf bij de bekendmaking tekst en uitleg over zijn keuze. "We kiezen voor Sem Steijn, Hadj Moussa als tweede en Givairo Read als derde aanvoerder. Dat heeft niks te maken met dat we niet tevreden zijn met Quinten. Hij is een van de leiders", benadrukte de trainer.

Volgens Van Persie draait het niet om een gebrek aan vertrouwen, maar om het vormen van een bredere leidersgroep binnen de selectie.
"Je moet het zien als een grote groep leiders bij elkaar. Hier staan wij achter. In een aanvoerder zoek je een aantal dingen en als ik het heb over onze aanvoerders is dat commitment richting de club, iemand die de teamcultuur bewaakt. Dat zijn onderdelen die ik zoek in een aanvoerder," aldus Van Persie.

De contractstatus van Timber speelt daarbij ook een rol. "Timber heeft nog een jaar een contract, dus dat heeft invloed", gaf Van Persie toe bij Ziggo Sport.

Zet in op Feyenoord tegen NEC

Feyenoord speelt zaterdag de uitwedstrijd tegen NEC. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties