Van Kerkhoven duidelijk: "Dan is het gewoon niet meer eerlijk"

Ella Van Kerkhoven bij Feyenoord
Ella Van Kerkhoven bij Feyenoord Foto: © Pro Shots

Feyenoord-spits Ella Van Kerkhoven is in het Belgische programma Gelijk Spel ingegaan op het grote verschil in prijzengeld in het mannen- en vrouwenvoetbal. De Belgische aanvalster ziet wel dat er grote stappen worden gemaakt als het gaat om faciliteiten en behandeling, maar qua vergoedingen zit er nog een enorm verschil.

"Wij hebben ook een kok, net zoals het mannenteam dat heeft. We reizen ook met charters, in de behandeling daarvan is het al beter geworden", merkt Van Kerkhoven op. "Maar in de vergoeding zit er gewoon nog een heel groot verschil en daar moet nog vooruitgang in worden geboekt. Of ik kan leven van het verschil in prijzengeld tussen de Rode Duivels en de Red Flames? Het exacte verschil weet ik niet."

"Voor ons is ons prijzengeld het niet voldoende, maar ik denk dat het ergens wel logisch is. Als je gewoon kijkt naar wat mannelijke voetballers verdienen, dan denk ik dat daar nog marge op zit. Moet het zoveel zijn? Het is altijd leuk om heel veel geld te krijgen. Maar je ziet gewoon dat er een duidelijke kloof is tussen mannen en vrouwen. Dan is het gewoon niet meer eerlijk", aldus Van Kerkhoven.

Feyenoord wint voor 50 (!) keer je inzet!

Feyenoord speelt woensdag tegen RKC Waalwijk. Wint Feyenoord in eigen huis? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Feyenoord! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
14/05
Feyenoord
20:00
RKC Waalwijk
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 32 33 74
2 PSV 32 59 73
3 Feyenoord 32 38 65
4 FC Utrecht 32 17 62
5 FC Twente 32 16 54
6 AZ 32 20 53
7 Go Ahead Eagles 32 3 48
Bekijk de hele stand