Van Hanegem over oud-trainer Feyenoord: "Ik moet daar om lachen"

Willem van Hanegem heeft genoten van het Nederlands elftal in de twee wedstrijden tegen Spanje. Oranje werd na strafschoppen uitgeschakeld, maar liet een sterke indruk achter tegen de regerend Europees kampioen. Van Hangemen is blij voor voormalig Feyenoord-trainer Ronald Koeman.
"In de Kuip hadden we moeten winnen en ook in Spanje hadden wij echt meer verdiend", schrijft Van Hanegem in zijn column voor het Algemeen Dagblad. "En dat is toch lekker voor Ronald Koeman, want je proefde toch alweer een sfeertje dat ze in Zeist misschien wel een deurtje verder moesten kijken. Want Erik ten Hag is op de markt en wie weet wat er met Peter Bosz gebeurt als PSV officieel overal naast heeft gegrepen. Ik moet daar om lachen hoor. Koeman moest presteren tegen de kampioen van Europa en dat deed hij."
Van Hanegem vindt Nederland sterker dan op het EK. "Dat heeft natuurlijk met ons middenveld te maken", analyseert de oud-international. "Frenkie de Jong verliest de bal zelden. Spanje offerde Dani Olmo bijna op om Frenkie weinig aan de bal te laten komen en dat zorgt voor ruimte voor andere spelers. Tijjani Reijnders was in Valencia helemaal kapot, maar hij blijft gaan. En Justin Kluivert is voor mij een openbaring. Vroeger was het een leuke speler, maar hij is een jongen geworden waar je op kunt rekenen."
"En dan zijn er nog spelers die je vanaf de bank kunt brengen. Xavi Simons bijvoorbeeld", vervolgt De Kromme over de oud-PSV'er. "Dat balletje breed voor de 2-2 dat zie ik op de amateurvelden ook wel eens, al willen de mensen op televisie je doen geloven dat er net een UFO is geland in de achtertuin. Maar de strafschop bij de 3-3 verdiende hij zelf en die benutte hij prima."
Van Hanegem vond het wel jammer dat Oranje na strafschoppen verloor. "Dat wordt nu wel een dingetje. Onze keeper werd een soort groene zeester voor er werd geschoten, zo groot maakte hij zich. Maar vervolgens vlogen wel al die ballen om zijn oren. Ja, die van Lamine Yamal pakte hij maar die had mijn grootmoeder ook gepakt natuurlijk. Koeman had een paar jongens die goed strafschoppen kunnen nemen gewisseld al bracht hij met Taylor en Koopmeiners en eerder in de wedstrijd Simons natuurlijk wel spelers terug die er ook goed in zijn. We zullen er iets op moeten verzinnen want het gaat vrijwel altijd mis."
Givairo Read blikt terug: "Ik weet ook niet wat er met mij was"
Driessen deelt sneer uit: "Dat krijgt Van Persie niet voor elkaar"
"Heb het idee dat we volgend seizoen de échte Van Persie zien"
'Wolves onder de indruk van Feyenoorder; solliciteert naar basisplek'
'Paul Bosvelt werd genoemd bij Feyenoord': "Als er iets gebeurt"
Torny voorspelt transfer: "Alle topclubs hebben zich gemeld"
Vertrek sterkhouder Feyenoord? "Juiste club met juiste bedrag"
Van Persie wekte verbazing: "Heb die fragmenten niet gekregen"
'Feyenoord-reünie kan velen miljoenen opleveren in Rotterdam'
Familie van Frenkie de Jong voor Feyenoord: "Vind het zo leuk"
'Feyenoord maakt kans op behoud sterspeler, maar niet eenvoudig'
Feyenoord-huurling speler van de week in Keuken Kampioen Divisie
Read na nieuwe contractverlenging: "Dat lieten ze me gelijk zien"
Kraay jr. vol ontroering: "Zij omarmden het spandoek, indrukwekkend"
Krabbendam duidelijk over Feyenoord-flop: "Die gaan ze verkopen"
Materiaalman Feyenoord: "Het is met de jaren wel veranderd"
Zoon Beenhakker verklapt: "Goed dat onze vader dat niet wist"
Paul Bosvelt naar Feyenoord? "Voor Go Ahead Eagles niet te hopen"
Fraser flirt met Feyenoord: "Hij wilde me er graag bij hebben"
Van Egmond over Feyenoorder: "Laat spoor van vernieling achter"
Derksen furieus op Feyenoord: "De club heeft hem kapotgemaakt"
De Wolf na afscheid Beenhakker: "Dat hou ik liever voor mezelf"
Henk Fraser kondigt vertrek aan: "Die wens koester ik al langer"
Read tekent nieuw contract bij Feyenoord en ligt jaren vast
Voormalig toptalent Feyenoord (25) stopt per direct met voetballen
KNVB is dolblij: "Geen verhoging op de kaartjes voor de fans"
Te Kloese verklaart 'verbanning' talent: "Hij heeft tijd nodig"
Boskamp: "Hij vindt dat hij niet goed behandeld is door Feyenoord"
Boskamp vergelijkt Feyenoord: "Dat zie je ook in Rotterdam"
Real Madrid brengt prachtig eerbetoon aan Feyenoord-legende

Derksen furieus op Feyenoord: "De club heeft hem kapotgemaakt"

Feyenoord-fans nemen afscheid van clubicoon: "Hij was belangrijk"

Kevin de Bruyne naar Feyenoord? "Milambo kan veel van hem leren"

Krabbendam hard: "Daar hebben we helemaal niks van teruggezien"

Krabbendam verklaart absentie Feyenoorder: "Hij traint bij Jong"

Vermeulen over strijd om plek twee: "Zij lijken me favoriet"
