Van der Laan geeft Feyenoord transfertip: "Ze moeten snel zijn"

Binnen de muren van De Kuip wordt volop gespeculeerd over de toekomst van Justin Bijlow en Timon Wellenreuther. Trainer Robin van Persie zal binnenkort intern de knoop doorhakken over wie komende zomer mag blijven en wie moet vertrekken. Volgens Feyenoord-watcher Martijn Krabbendam wil de club doorselecteren op de keeperspositie en dat biedt ruimte voor nieuwe namen.

Eén van de kandidaten die nadrukkelijk genoemd wordt, is Nick Olij van Sparta Rotterdam. De 28-jarige doelman maakt indruk in de Eredivisie en wordt door velen gezien als een serieuze optie voor Feyenoord. Oud-spits Harry van der Laan steekt zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken: "Bij Sparta loopt een geweldige keeper: Nick Olij, die hoort bij Feyenoord onder de lat te staan", zegt hij bij FC Rijnmond.

Van der Laan prijst vooral de spelhervattingen van Olij: "Hij heeft ook een enorme goede spelhervatting. Dat is bij een grote club heel belangrijk. Hij gooit ze over het hele veld als het moet, doet dat snel en heeft daar oog voor. Hij doet dat echt fantastisch. Ik ben steeds meer onder de indruk van Olij. Ik denk dat dat momenteel de beste keeper van Nederland is. Ze moeten snel zijn. Feyenoord heeft best wat centjes tegenwoordig."

Ook voormalig Feyenoord-scout Bernard Schuiteman ziet de kwaliteiten van Olij, al plaatst hij wel een kanttekening bij de hoge verwachtingen: "Ik vind het wel gevaarlijk als je zegt dat hij misschien wel de beste keeper is van de Eredivisie. Dat ben ik wel met je eens, alleen het is in een andere speelstijl, hij komt in andere situaties," legt hij uit.

Schuiteman benadrukt dat de speelwijze bij Feyenoord om een andere rol voor de doelman vraagt: "Past dat plaatje ook bij Feyenoord, waar je toch verder van de goal afspeelt en je een andere rol komt als keeper? Daar zullen ze vast goed naar kijken bij Feyenoord. Maar deze jongen heeft alle stappen gemaakt en lijkt mij ook klaar voor de volgende stap."

Feyenoord wint voor 50 (!) keer je inzet!

Feyenoord speelt zondag tegen SC Heerenveen. Wint Feyenoord in Friesland? Bij BetMGM krijg je maar liefst 50 (!) keer je inzet bij een zege van Feyenoord! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties