Slot noemt Ajax-vernedering als hoogtepunt: "Extreme dominantie"
De periode van Arne Slot bij Feyenoord is ten einde gekomen. In een afscheidsinterview met Feyenoord ONE gaat de oefenmeester in op zijn vele hoogtepunten.
De mooiste wedstrijd was de 6-0 zege op aartsrivaal Ajax, zo vertelt Slot. "Het zijn er zoveel geweest. Vaak benoem je een wedstrijd die tot een prijs heeft geleid. Dan zou je de bekerfinale of de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles kunnen noemen. Je zou ook nog de uitoverwinning tegen Ajax na achttien jaar voor het eerst kunnen noemen."
"Als voor mij een wedstrijd eruit springt, omdat dat een prestatie was en dat is ook een drijfveer voor mij. Om dingen te presteren die daarvoor niet gepresteerd zijn. Dan moet ik aan de 6-0 op Ajax denken, dat is daarvoor nog nooit gebeurd", weet Slot.
De trainer had de score graag hoger uit zien vallen. "We hebben nog wel wat kansen gemist. Wat ook normaal is. In elke wedstrijd mis je kansen. We gingen als topfavoriet de wedstrijd in, maar de manier waarop... dat de tegenstander geen enkel schot op goal had tot de laatste minuten en wij een recordaantal doelpogingen hadden. Het was zo'n extreme dominantie."
Slot vervolgt: "Niet alleen in de 6-0, maar in het hele spelbeeld. De interactie tussen de spelers en het publiek, de blijdschap, de mensen die zo euforisch waren. Dat is de wedstrijd die mij het meest bij zou blijven. Als je dan een wedstrijd speelt waarin je de tegenstander hebt die in de laatste minuut voor het eerst op goal schiet, helaas zou ik bijna zeggen, dan is dat verdedigend een ongekende prestatie geweest."
"Zoveel doelpogingen tegen Ajax, dan komt er in die wedstrijd heel veel samen wat we in drie jaar getracht hebben zo goed mogelijk te maken", zegt Slot. Dat Ajax een dramatisch seizoen kende, zegt volgens hem niet alles. "Ik schat Ajax ook nog heel hoog in. Hoger dan andere mensen. Dit seizoen werd nog wel eens laagdunkend over ze gesproken. Ik vind dat ze goede spelers hebben. Ajax en Lazio schat ik om en nabij hetzelfde in. Winnen van Lazio was ook bijzonder, maar 6-0 en met zoveel dominantie, daar heb ik van genoten."
Feyenoord-doelwit uitgelicht: "Groeide in no time uit tot leider"
Van Hooijdonk krijgt lading kritiek: "Is af en toe wel treurig"
Leo Sauer over tijd bij Feyenoord: "Ik vroeg me af waarom..."
Winnend Feyenoord is hofleverancier in het Elftal van de Week
Martijn Krabbendam: "Als Feyenoord dan wint, dan is Ajax kampioen"
VIDEO | Hartman in de hoofdrol in aflevering van Feyenoord ONE
Van der Gijp: "Hij had best trainer van Feyenoord kunnen worden"
Sauer bewondert Feyenoord: "Weet zeker dat hij de wereldtop aankan"
Ruud Brood enthousiast: "Hij past bij Feyenoord, ook qua karakter"
Kranenburg onthult: "Feyenoord kijkt om daar iemand te halen"
Erik Dijkstra over Feyenoord-transfer: "Baal er fantastisch van"
Valentijn Driessen haalt uit: "Dat vind ik Feyenoord-onwaardig"
Feyenoord-target uitgelicht: "Is daar meestal de centrale pion"
Vermeulen adviseert Feyenoord-target: "Dat is toch ook een stap?"
BREAKING | 'Premier League-club concreet voor Antoni Milambo'
Van Persie verrast: "Er vanuit gaan dat Hans Kraay gelijk heeft"
'Kasanwirjo eindelijk weer in training, toekomst nog ongewis'
Gouka: "Ze zeiden: Boven de 10 miljoen zullen we het nooit doen"
'Feyenoord wil Ajax aftroeven en meldt zich officieel in Groningen'
Miljoenentransfer Watanabe naar Feyenoord? "Dat is een pak geld!"
Romelu Lukaku getipt bij Feyenoord: "De hele familie moest mee"
Theo Janssen kraakt Sem Steijn: "Daar is hij duidelijk minder in"
'Nieuwe Stefan de Vrij bij Feyenoord': "Hij heeft die potentie"
Westerman steekt loftrompet: "Is een godsgeschenk voor Feyenoord"
Van der Vaart zag legende met open mond luisteren: "Adoratie"
Sem Steijn focuste zich op twee zaken: "Hij was echt obsessief"
Slot liet drive bij Feyenoord zien: "Zou het mezelf nooit vergeven"
Robin van Persie onthult: "Hou ik nog twee weken voor mezelf"
Feyenoord-aanwinst Steijn kent mankement: "Daar is hij minder in"
Jakub Moder open: "Ben blij dat ik die beslissing heb genomen"

Van Hooijdonk krijgt lading kritiek: "Is af en toe wel treurig"

Martijn Krabbendam: "Als Feyenoord dan wint, dan is Ajax kampioen"

Van der Gijp: "Hij had best trainer van Feyenoord kunnen worden"

Romelu Lukaku getipt bij Feyenoord: "De hele familie moest mee"

'Nieuwe Stefan de Vrij bij Feyenoord': "Hij heeft die potentie"

Westerman steekt loftrompet: "Is een godsgeschenk voor Feyenoord"
