'Sem Steijn werd helemaal gek bij FC Twente': "Pikken mijn goals af"

Sem Steijn kijkt toe als wissel bij Feyenoord
Sem Steijn kijkt toe als wissel bij Feyenoord Foto: © Pro Shots

Arnold Bruggink werkte bij FC Twente samen met Sem Steijn. De aanvallende middenvelder werd afgelopen zomer door de Enschedese club verkocht aan Feyenoord. Bruggink is vol lof over Steijn.

"Als je Sem precies vertelt wat zijn rol is, dan is het ten eerste een gouden jongen voor de groep. Misschien is hij helemaal niet nodig, maar hij leeft van doelpunten maken", begint Bruggink, voormalig technisch directeur bij FC Twente, in De Maaskantine. Hij waardeert de enorme drive van Steijn. "Je hoeft hem nooit iets te vertellen, hij weet precies waarom hij iets doet en waarom hij het wil. Of dat nou in voeding zit, of in het leven voor de sport. Hij doet het allemaal omdat hij weet dat hij er sterker van wordt. Dat is de passie in hem."

Robert Maaskant oppert dat Steijn met net wat meer aandacht floreert als speler, iets waar Bruggink het mee eens is. "Hij loopt altijd tegen hetzelfde aan. Joseph Oosting (oud-trainer van Twente, red.) haalde hem vaak in de 60e minuut eruit als hij nog niet gescoord had." Steijn ging daarover in gesprek, zo vertelt Bruggink. "Hij ging altijd eerst naar de trainer, en dan kwam hij daarna naar mij. Arnold, ik moet even met je praten, zei hij dan."

"Ik word er helemaal gek van, ze pikken mijn doelpunten af, zei Steijn dan tegen mij. Want wij scoorden dan in de 88e minuut of iets in die richting. Dat was mijn goal. Dat vind ik zo mooi, dan weet je dat hij er ook zo mee bezig is", aldus Bruggink.

Lees meer:
0 reacties