Oud-Feyenoorder Hoekstra gooide roer om: "Half 7 mijn wekkertje"

André Hoekstra
André Hoekstra Foto: © Pro Shots

Oud-Feyenoorder en voormalig international André Hoekstra heeft na zijn voetbalcarrière het roer radicaal omgegooid. Waar hij vroeger met het rood-witte shirt van Feyenoord op het veld stond en later als (assistent-)trainer actief was bij clubs als RBC Roosendaal, ADO Den Haag en Excelsior Rotterdam, kiest hij tegenwoordig voor een heel andere invulling van zijn dagen: die van bouwvakker.

"Je hoort zoveel verhalen van oud-voetballers die in het bekende zwarte gat zijn gepleurd. Ben ik nooit bang voor geweest, juist omdat ik graag dingen aanpak. Ik ben geen stilzitter, nooit geweest. Fijn toch, lekker in de buitenlucht je geld verdienen. Ik vind dat allemaal niet zo bijzonder, hoor", zo vertelt hij tegen Algemeen Dagblad.

Hoekstra speelde in zijn carrière samen met grootheden als Johan Cruijff en Willem van Hanegem. Voor velen zou dat een reden zijn om in nostalgie te blijven hangen, maar voor de nuchtere oud-middenvelder is dat verleden tijd.

"Ik heb in één elftal mogen spelen met Johan Cruijff en Willem van Hanegem, mannen tegen wie ik enorm opkeek en van wie ik heel veel heb opgestoken. Maar ik mis het wereldje geen moment. Als klusser leef ik mijn droom. Schitterend werk", vertelt hij, kort voor de lunch, het moment dat de elastiek steevast van zijn broodtrommel springt. "Elke ochtend om half zeven, even nadat het wekkertje is gegaan, denk ik: ‘Lekker weer aan de bak’. Echt, ik zie mezelf dit werk zeker nog wel vijf jaar doen. Nou ja, als mijn versleten knieën het niet begeven dan…", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
Feyenoord
14:30
NEC Nijmegen
zo
30/11
Telstar
14:30
Feyenoord
za
6/12
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
zo
14/12
Ajax
14:30
Feyenoord
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand