Nieuwe positie bevalt Hancko wel: "Speel ik bij Slowakije ook"
Dávid Hancko voelt zich goed op de positie van linksback. Daar was hij in de wedstrijd tegen FC Utrecht (4-2) nodig en die taak vervulde hij goed. Na afloop stond de verdediger ESPN te woord.
De start van de thuisploeg was op zijn zachtst gezegd beroerd en hij had dat liever anders gezien. Hancko benoemt in gesprek met ESPN wel waar het probleem zat. “Bij de eerste tegengoal hadden we geen goede pressing en de tweede viel uit een penalty. We waren ongelukkig, ze waren twee keer voor ons doel, maar moeten dat wel verbeteren.” Toch had de Slowaak nog altijd hoop op een goed resultaat. “In de rust voelden we dat we het konden omdraaien. Dat gebeurde ook.”
Zelf was hij belangrijk omdat hij de Rotterdammers met zijn goal op voorsprong zette. Het was dan ook een schitterende goal. De Feyenoorder vertelt hoe zijn doelpunt tot stand is gekomen. “Ik weet niet zo goed wat er gebeurde. Ik deed m’n ogen dicht en probeerde hem diagonaal te schieten. De bal had ik onder controle en ik zag zoveel spelers staan, dus ik schoot diagonaal op intuïtie. Het pakte fantastisch uit. Ik ben blij dat ik het team heb kunnen helpen, dat is het belangrijkste.”
Waar Hancko normaliter speelt als centrale verdediger, verhuisde hij nu naar de linksbackpositie door het geblesseerd uitvallen van Quilindschy Hartman. Hij voelt zich daar goed bij: “Ik houd ervan en het is een uitdaging voor mij. Als centrale verdediger doe ik de dingen die daarbij horen, maar als linksback probeer ik te switchen tussen verdedigen en aanvallen. In het nationale team van Slowakije speel ik ook linksback, dus het was niet lastig om in die positie te spelen”, besluit hij.