'Mogelijk duo als hoofdtrainer bij Feyenoord': "Zien het voor zich"

Dévy Rigaux
Dévy Rigaux Foto: © Pro Shots

Na het vertrek van Robin van Persie moet Feyenoord op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Pieter Zwart, hoofdredacteur van Voetbal International, blikte in VI ZSM vooruit op mogelijke kandidaten voor de functie waar Dévy Rigaux zich nu druk mee bezighoudt.

Op zondag werd per direct afscheid genomen van Van Persie door de nieuwe technisch directeur Dévy Rigaux en de aanstaand algemeen directeur Robert Eenhoorn. Zwart gaf aan niet verrast te zijn door de beslissing van de nieuwe tweekoppige directie: "De uitleg is in de kern vrij simpel en die keken natuurlijk naar de ontwikkeling van het spel: ook in de data. Als je daarnaar gaat kijken dan kun je daar best goed in komen", aldus Zwart.

"Bijvoorbeeld als je kijkt naar hoge veroveringen, dan stonden ze in het rechterrijtje sinds dit kalenderjaar, op een gegeven moment zelfs onderaan. Als je kijkt naar expected goals staan ze achtste en qua punten gedeeld vierde, met nog twee andere teams. Dus alleen die simpele statistieken rechtvaardigen natuurlijk al wel om een grondige evaluatie te doen. Want als je op die manier doorgaat, ga je niet de ambities bereiken die Feyenoord voor ogen heeft", concludeert de hoofdredacteur van VI.

Met het vertrek van Van Persie kijkt Feyenoord vooruit naar mogelijke opvolgers. Voetbal International zette al enkele namen op een rij. Zwart zei daarover: "Er is een nieuwe technisch directeur en algemeen directeur. Hoe denken zij? Hoe kijken zij naar de trainer? Daarover gaat de toekomstige aanstelling ook wel wat over vertellen."

Hij begon daarbij dicht bij huis: "Alfred Schreuder heeft natuurlijk in België samengewerkt met Rigaux." Daarop reageerde Sjoerd Keizer: "Dick Schreuder doet het natuurlijk goed in Nederland met N.E.C.", waarna de vervolgvraag werd gesteld: "Kunnen ze het misschien samen doen? Die broers hebben aangegeven het ooit wel voor zich te zien."

Zwart vervolgde: "Het is een soort familiedroom dat ooit samen te doen. Dus die zitten wel te wachten op de kans. En Dick Schreuder zit sowieso te wachten op die kans om ooit in de traditionele top drie te werken. Dit is daarom waarschijnlijk zijn laatste kans", stelt Zwart. Tegelijkertijd plaatst hij een kanttekening: "Ik weet alleen niet of Feyenoord het echt gaat doen, want toen Slot wegging waren er wel wat ambassadeurs, zoals Etiënne Reijnen, die met hem gewerkt had. Bij de nieuwe leiding vind ik dat moeilijker in te schatten."

Zet in op de WK-finale!

Zondag staat de WK-finale op het programma! Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Lees meer:
0 reacties