Minteh en Gambia weigereren vooralsnog mee te doen aan Africa Cup
Feyenoord-aanvaller Yankuba Minteh (19) en zijn teamgenoten van Gambia weigeren deel te nemen aan de Africa Cup als zij hun bonussen niet uitbetaald krijgen. Het toernooi begint op zaterdag al in Ivoorkust.
Om hoeveel geld het gaat is niet duidelijk. Fans waren teleurgesteld, omdat zij hoopten hun sterren bij de training aan het werk te zien. Het werd daarna onrustig toen teleurgestelde fans de confrontatie opzochten met bondsleden van de GFF (Gambia Football Federation), waarna de ME moest ingrijpen met traangas en wapenstokken, zo weet het Algemeen Dagblad. De Belg Tom Saintfiet is de bondscoach van de Gambianen. "Zolang mijn spelers niet betaald worden, weigeren ze om naar de Afrika Cup af te reizen. De kans bestaat dus dat we niet zullen deelnemen aan het toernooi", bevestigt Saintfiet vanuit Banjul aan de Gazet van Antwerpen . "Ik denk dan ook niet dat het zover zal komen. De bond en de regering zullen wel plooien. Een deelname aan een eindtoernooi kan je hier niet zomaar laten schieten."
Bakary Badjie, the Minister of Youth and Sports, revealed that discussions with the President took place during their National Coordinating meeting. The President has issued instructions to ensure the prompt payment of game bonuses to the players. The Minister assured that the… pic.twitter.com/Kjbama0Qxm — Kerr Fatou (@Kerrfatou) January 9, 2024