López hoopt op bijzonder debuut: "Daarom ben ik hierheen gekomen"

Javi López
Javi López Foto: © Pro Shots

Javi López kan woensdagavond een bijzonder moment beleven. De linksback van Feyenoord wacht nog op zijn debuut in de Champions League en hoopt dat uitgerekend tegen FC Barcelona te mogen maken.

López wordt dit seizoen door Real Sociedad verhuurd aan Feyenoord en is tevreden over zijn eerste maanden in Rotterdam. Vooral Giovanni van Bronckhorst heeft hem positief verrast. "Ik kende hem niet als trainer, wel als speler van het WK van 2010. Hij heeft me erg verrast. Hij ontwikkelt zich sterk en staat heel dicht bij ons."

Dat Van Bronckhorst Spaans spreekt, hielp López bovendien bij zijn aanpassing. "Vooral in mijn eerste dagen heeft hij me erg geholpen met aanpassen, omdat hij Spaans spreekt." Ook de voetbalvisie van de trainer bevalt hem. "De speelstijl bevalt me heel goed en hij wil met de bal de hoofdrol opeisen."

Voor López zou een Champions League-debuut in Spanje extra bijzonder zijn. "Ik ben heel rustig wat dat betreft. Ik ga er goed mee om en hopelijk kan ik mijn debuut maken." Dat juist Barcelona de tegenstander is, maakt het voor hem nog specialer. "Dat het in Spanje tegen Barcelona is, maakt het extra speciaal omdat mijn familie erbij kan zijn."

De verdediger maakt bovendien duidelijk dat Europees voetbal zwaar meeweegt in zijn keuze voor Feyenoord. "Uiteindelijk is dit ook de belangrijkste reden waarom ik hierheen ben gekomen." López kent enkele spelers van Barcelona bovendien uit de Spaanse jeugdteams. Met Fermín López had hij een goede band. "Ik ben heel blij voor ze. Met Fermín had ik een heel goede band. Hij had voor het WK die blessure en verdient de seizoenstart die hij nu heeft."

Ook Pau Cubarsí volgt hij met belangstelling. "Over Cubarsí hoef je niet veel meer te zeggen. Op het WK liet hij een geweldig niveau zien en daar ben ik blij om."

Lees meer:
0 reacties