Krabbendam blikt vooruit: "Feyenoord heeft nog lastige opgaven"
Feyenoord heeft de landstitel nog niet helemaal uit het hoofd gezet, maar eigenlijk is het vrijwel zeker gelopen koers. Focus op plek twee is belangrijk, met de gedachte van plaatsing voor de Champions League in het achterhoofd.
Martijn Krabbendam zet de resultaten en kansen van Feyenoord in Voetbal International op een rij. "Feyenoord is de tweede helft van het seizoen niet slecht begonnen, zeker cijfermatig niet. Het puntenverlies tegen NEC (2-2) en FC Twente (0-0) was niet nodig en had de club zelfs dichterbij PSV kunnen brengen. De dubbele winst op AZ in de Eredivisie en voor de KNVB-beker, zorgt voor een beter gevoel. Het maakt de vreugde-uitbarsting van Slot zondag, na de 1-0 in Alkmaar, verklaarbaar. Door de zege houdt Feyenoord plek twee in handen met een ruime voorsprong op FC Twente (vijf punten); AZ en nu ook weer Ajax, volgen op elf. Dat hadden ook twee en acht punten kunnen zijn, met voor Feyenoord nog de lastige opgaven voor de boeg tegen PSV-uit en Ajax-thuis."
Feyenoord is echter ook nog op andere fronten actief. Krabbendam: "De marge stelt gerust, terwijl nu de bekerfinale ook binnen handbereik is gekomen. Wie Feyenoord ook loot zaterdag, NEC, SC Cambuur, FC Groningen of Fortuna Sittard, de ploeg is favoriet. Dat is Feyenoord niet tegen AS Roma. Die ploeg is onder de nieuwe trainer Daniele De Rossi anders (aanvallender) gaan spelen en aan het swingen geslagen", besluit hij.