'Koeman was niet blij tijdens WK': "Werd er een beetje moe van"

Rob Jansen vindt het onterecht dat Ronald Koeman na het teleurstellend verlopen WK als hoofdverantwoordelijke werd aangewezen. Volgens de zaakwaarnemer was de uitschakeling van Oranje tegen Marokko een collectieve teleurstelling.
Koeman koos in de zestiende finale tegen Marokko voor een andere tactiek. Waar het Nederlands elftal eerder in het toernooi in een 4-3-3-formatie speelde, trad Oranje tegen de Leeuwen van de Atlas aan in een 5-3-2-systeem. Na de uitschakeling kreeg Koeman veel kritiek te verduren. Uiteindelijk besloot hij op te stappen als bondscoach.
Jansen neemt het in gesprek met het Algemeen Dagblad op voor de 63-jarige trainer. "Het is me echt veel te makkelijk om alleen naar Ronald te wijzen", zegt de zaakwaarnemer. "Dit was een collectieve teleurstelling, van de spelers, van de hele technische staf én van de technische directie." Volgens Jansen had Koeman er "écht wel in" geloofd dat Oranje wereldkampioen kon worden in de Verenigde Staten. "Dat denk ik zeker wel. Alleen werd hij soms een beetje moe van jullie."
Daarmee doelt Jansen op de media en de kritiek rondom het Nederlands elftal. "Van de media, van het cynisme en de negativiteit. Misschien had hij in dat opzicht wat last van bedrijfsmoeheid. Maar zeg nou zelf: dat kun je hem toch moeilijk kwalijk nemen?", aldus Jansen.
Na de uitschakeling tegen Marokko verdedigde Koeman zijn keuze voor een systeem met vijf verdedigers. "We hebben ervoor gekozen om zo te spelen, omdat we veel te veel hebben weggegeven in de afgelopen drie wedstrijden. Dan kun je daar je ogen voor sluiten en op dezelfde manier verdergaan, maar ik vind dat het dan aan de trainer is om dingen te veranderen. Het was geen noodgreep. Ik ben wel fan van dit systeem."
Mike Verweij van De Telegraaf onthulde eind augustus in de podcast Kick-off echter dat het idee om met vijf verdedigers te spelen niet volledig bij Koeman vandaan kwam. "Vooropgesteld: Ronald Koeman gaat over de opstelling, maar Virgil van Dijk en Ruud van Nistelrooij hebben gepleit voor vijf verdedigers tegen Marokko", zei Verweij.
Koeman werd uiteindelijk verrassend opgevolgd door Xavi Hernández. De Spanjaard maakt op 24 september zijn debuut als bondscoach van Oranje in de Nations League tegen Duitsland. Drie dagen later staat de wedstrijd tegen Servië op het programma.

Vink boos na Feyenoord-AZ: "Heel Nederland vond het een penalty"

Perez lyrisch over Feyenoorder: "Alsof hij niet moe kan worden"

Arbitrage geeft fout tijdens Feyenoord - AZ toe na evaluatie

Kramer over Feyenoord-tijd: "Dat heeft me misschien de kop gekost"

Oudste voormalig Feyenoorder Henk van der Bijl overleden

Van Bronckhorst trapt op de rem na zege op AZ: "Zegt niet zoveel"

Ajax uitgefloten door eigen fans: "Ze kunnen Feyenoord niet bijbenen"

Feyenoord-opponent Como speelt gelijk in Italiaanse topper

Hansson laat contract razendsnel ontbinden: "Klopte iets niet"

Feyenoorder Slory maakt voor Willem II eerste Eredivisie-doelpunt

Feyenoord-miskoop plotseling in topvorm in Franse competitie

Van Meenen over penaltymoment AZ: "Dat kan ik helemaal begrijpen"

Van Polen looft Feyenoorder: "Hier kan je me voor wakker maken"

Calvin Stengs geniet van Feyenoorder: "Fantastisch om te zien"

Kwakman haalt uit naar VAR bij Feyenoord: "Dat kan toch niet?"

Van Bronckhorst geeft update en verwacht sterkhouder snel terug

Ernst sprak met Makkelie: "Dat zei hij na de wedstrijd tegen mij"

Meerdink over penalty-moment: "Makkelie kreeg verkeerde beelden"

Stengs onthult anekdote over Zechiël: "Toen durfde hij niet..."

Ferri startte stroef bij Feyenoord: "Na zijn vertrek sta ik er"

Cabral looft Feyenoorder: "Voor dat soort spelers kijk ik voetbal"

Valente geniet van Feyenoord: "Zijn een familie aan het worden"

Zechiël neemt wonderdrank: "Dan lukt het weer even een kwartier"

Feyenoord neemt koppositie over van AZ na overwinning in De Kuip

Van Bronckhorst 'veranderd' bij Feyenoord: "Een eindbaas geworden"

Been looft Feyenoorder: "De hele ploeg speelt beter door hem"

Van Bronckhorst licht basisplaats toe: "Hij doet het heel goed"

Opstelling Feyenoord bekend: Van Bronckhorst puzzelt achterin

Oud-Feyenoorder blikt terug: "Dat was echt een eye-opener"

Feyenoord gewaarschuwd voor Meerdink: "Dat wordt superinteressant"

Krabbendam: "Ze kwamen met een bod van 20 miljoen bij Feyenoord"

Van Bronckhorst: "Zijn hoofd was ook meer bij een transfer maken"

Van Bronckhorst eerlijk: "Het klikte niet zo met Robin van Persie"

SAMENVATTING | Steijn en Ferri scoren in oefenduel: Feyenoord wint

René Wagelaar ziet in: "Spelers van Feyenoord gaan alitjd voor"

Woerts niet eens met kritiek: "Een prima deal van Feyenoord"










