Koeman haalt uit: "Alleen maar afzeiken, mij belachelijk maken"

Bondscoach Ronald Koeman bereikte afgelopen zomer met het Nederlands elftal de halve finale op het EK. De oud-trainer van Feyenoord kijkt met een goed gevoel terug op het eindtoernooi in Duitsland, waar Engeland in de halve eindstrijd met 2-1 te sterk was.
"Het was mijn eerste eindtoernooi als trainer en ik heb genoten", blikt Koeman terug in Helden Magazine. "Ik ben superpositief over het EK, heb met de spelersgroep een geweldig EK beleefd. In alle opzichten. We zijn met de hele groep 42 dagen bij elkaar geweest, er was een goede sfeer, juist ook dankzij spelers als Daley Blind en Matthijs de Ligt, die niet speelden. Ook buiten het veld, met de supporters, was het geweldig."
Toch was er ook de nodige kritiek op Oranje, maar kan Koeman zich niet in vinden. "Als het allemaal klote is, komen er toch geen 120.000 Nederlanders naar Dortmund voor de halve finale? Natuurlijk waren er zaken die beter konden. Maar we haalden wel de halve finale en die verloren we uiteindelijk in de blessuretijd. En dan hoor je mensen na de uitschakeling roepen: 'Nederland had een makkelijke loting, het was helemaal niets.' Alleen maar afzeiken, mij belachelijk maken, weinig positiviteit. Dat vind ik zo Nederlands."
In de halve finale kreeg Oranje bij een 1-0 voorsprong een makkelijk gegeven strafschop tegen, die versierd werd door Harry Kane. Of Koeman zich genaaid voelde? "Daarvoor moet je de scheidsrechter en de VAR aanvallen. Voor de wedstrijd schrokken wij al toen we zagen wie de scheidsrechter was. Met zijn verleden…", doelt hij op de Duitser Felix Zwayer, die in het verleden betrokken was bij een matchfixingzaak en daarom een half jaar geschorst werd.
"Wat betreft die strafschop", vervolgt Koeman. "Denzel Dumfries blokte alleen een schot, waardoor de voeten van Kane en Dumfries elkaar raakten. Er was contact, maar toen lag de bal al op de tribune. Ik ben over het algemeen zeer gelukkig met de VAR, maar in dit geval had die natuurlijk moeten ingrijpen. Helaas laat de VAR het ook weleens afweten."
'Openingsbod op Spanjaard uitgelekt, Valencia verlangt veel meer'
Boëtius over nieuw avontuur: "Zijn allemaal exotische gasten"
Oud-Feyenoord goalie haalt uit: "Hij is een grens over gegaan"
Drenthe adviseert Feyenoord: "Ze mogen de portemonnee trekken"
Joël Piroe legt uit: "Ik had aan Feyenoord gevraagd of dat kon"
Rene Hake biecht op: "Ik wilde hem al eerder bij de staf halen"
Depay wijst naar Feyenoord-icoon: "Heel andere speler dan ik"
'Overtoom onder vuur bij Feyenoorders na hectisch jeugdtoernooi'
'FC Twente sprak met Zechiël': "Daarvan minder enthousiast"
Jong Oranje op nippertje gelijk; Feyenoord-target Valente scoort
Gijp adviseert Feyenoorder: "Zo'n club betaalt veel geld voor je"
'Feyenoord gaat SC Heerenveen opnieuw beroven van jeugdspeler'
Sem Steijn scoort ook buiten het veld: dit is zijn nieuwe vriendin
Gullit woest op KNVB na Feyenoord-soap: "Ik vind dat kwalijk"
'Handtekening van Thomas van den Belt laat op zich wachten'
'Slot gaat oud-Feyenoorder toevoegen aan technische staf Liverpool'
'Van den Belt vertrekt bij Feyenoord: dit bedrag levert hij op'
Jason Oost keert per direct terug bij zijn jeugdliefde Feyenoord
Einde aan concerten in Kuip: "Als de wind staat, hoor je alles"
Oud-Feyenoorder vindt nieuwe club en kan zich opmaken voor WK
'Feyenoord-middenvelder tekent voor vier jaar bij nieuwe club'
'Feyenoord zeer concreet in markt voor doelpuntenmachine Diarra'
Vermoedelijke opstelling Jong Oranje: 'Milambo begint op de bank'
OFFICIEEL | Boel naar Eredivisie, hereniging met oud-Feyenoorder
'Feyenoord aast op Spaanse reus van Valencia, bod is uitgebracht'
Leo Sauer laat zich zien bij EK-openingswedstrijd maar verliest
Ibrahim Afellay neemt afscheid van Feyenoord, reden is ongewis
Koeman krijgt kritiek: "Dat was voor Sem Steijn ideaal geweest"
Oranje in de Euroborg smaakt naar meer: "Harder dan in de Kuip"
Topscorer moest vertrekken bij Feyenoord: "Begreep het niet"

Joël Piroe legt uit: "Ik had aan Feyenoord gevraagd of dat kon"

Gijp adviseert Feyenoorder: "Zo'n club betaalt veel geld voor je"

Bod Feyenoord op Valente uitgelekt: "Dat is al een stevig bedrag"

Feyenoord maakt werk van Valente: "Komt snel een derde bod aan"

Verdrietige Kraay over moeder met dementie: "Je bent ze al kwijt"

'Kuijt ziet droomtransfer afketsen': "Had het geweldig gevonden"
