Kieft doet onthulling over Van Bronckhorst: "Het schijnt..."

Wim Kieft
Wim Kieft Foto: © Pro Shots

Wim Kieft heeft een opvallende anekdote gedeeld over Giovanni van Bronckhorst en diens periode als trainer in China. Volgens de oud-international hoorde hij via een betrouwbare bron dat de huidige Feyenoord-trainer daar een enorm salaris opstreek. Achteraf baalt Kieft er wel van dat het verhaal via René van der Gijp in de openbaarheid belandde.

In de podcast KieftJansenEgmondGijp vertelt Kieft dat hij het verhaal destijds rechtstreeks van Van Bronckhorsts zaakwaarnemer hoorde. "Hij schijnt in dat China zo godsgruwelijk veel geld te hebben verdiend," zegt hij.

Volgens Kieft kwam die informatie niet uit de lucht vallen. "Ik heb dat wel eens gehoord. Ik weet niet of hij het allemaal heeft gekregen. De zaakwaarnemer van Van Bronckhorst is Guido Albers. Hij had toen een keer een paar wijntjes op en toen kwamen wij bij gemeenschappelijke vrienden en die had dat toen verteld aan mij. Het ging om heel veel geld en ik heb de fout gemaakt dat ik dat dan weer aan René (Van der Gijp, red.) heb verteld en 's avonds bij VI zat er toen ineens tien miljoen bovenop."

Dat het verhaal vervolgens een eigen leven ging leiden, leverde Kieft nog een boze reactie op van Albers. "Dat was hartstikke goed, maar die Guido was toen boos op mij... Ik had het ook voor mij kunnen houden, maar het is toch gewoon een leuk verhaal."

Van Bronckhorst stond van januari 2020 tot december 2020 aan het roer bij het Chinese Guangzhou City. In die periode leidde hij de club in 23 officiële wedstrijden, voordat hij weer vertrok.

Lees meer:
0 reacties