'Kees van Wonderen hard op weg naar ontslag na nieuwe nederlaag'

Kees van Wonderen
Kees van Wonderen Foto: © BSR Agency

Het dienstverband van Kees van Wonderen bij Schalke 04 hangt aan een zijden draadje. De oud-verdediger van Feyenoord verloor zondag met zijn ploeg op pijnlijke wijze van hekkensluiter Jahn Regensburg (2-0) en lijkt hard op weg naar de uitgang in Gelsenkirchen.

Voor Schalke, dat zich dit seizoen opnieuw in de onderste regionen van de 2. Bundesliga bevindt, was de nederlaag een nieuw dieptepunt. In de Duitse media is er geen enkele clementie voor Van Wonderen, die al langere tijd onder vuur ligt. Vooral het gezaghebbende BILD haalt hard uit: "Op deze manier bedelt de trainer van Schalke om zijn ontslag."

De krant spreekt van een 'ramp' en noemt de wedstrijd tegen Regensburg "een grotere schande voor Schalke is nauwelijks denkbaar". De club maakte zichzelf volgens BILD belachelijk, en de nederlaag legt de “totale onmacht” van Van Wonderen bloot. De Nederlandse oefenmeester, die een contract heeft tot medio 2026, lijkt het vertrouwen van het bestuur definitief verspeeld te hebben.

Achter de schermen rommelt het al langer. Volgens Duitse bronnen is er binnen de club al enige tijd een interne meerderheid die geen toekomst meer ziet in Van Wonderen. "Er moet snel een beslissing genomen worden", aldus BILD, "zodat er een opvolger kan worden aangesteld om de herstructurering van het team in goede banen te leiden."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Heracles Almelo
18:45
Feyenoord
zo
11/05
Feyenoord
14:30
PSV
wo
14/05
Feyenoord
20:00
RKC Waalwijk
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand