Kabinet dacht aan afgelasten EK van 2000 na rellen bij Feyenoord

De Kuip
De Kuip Foto: © BSR Agency

Bij de start van het nieuwe jaar zijn notulen van de ministerraad uit de tijd van het tweede kabinet onder leiding van premier Wim Kok openbaar geworden. Daaruit blijkt dat het kabinet dacht aan het afgelasten van het EK van 2000 na rellen in Rotterdam.

Dat meldt het Algemeen Dagblad. Het kabinet schrok in 1999 'enorm' van de rellen die uitbraken in Rotterdam na de huldiging van Feyenoord in april. Bij het feest op de Coolsingel werd de politie aangevallen en werden winkels geplunderd. In totaal raakten er zestien mensen gewond. Tachtig personen werden gearresteerd.

"PvdA-minister Jan Pronk – toen van Volkshuisvesting – stelt drie maanden later in de ministerraad de vraag of die rellen ‘wellicht aanleiding zouden moeten zijn tot heroverweging van het besluit’ om het EK in Nederland te organiseren, wat een jaar later gepland stond. Premier Wim Kok maakt echter korte metten met die twijfel", zo schrijft het AD.

Volgens de notulen was Kok bang dat 'het terugkomen op het besluit tot organisatie van het EK zou getuigen van een blijk van onvermogen van de kant van Nederland'. Het EK ging een jaar later 'gewoon' door.

Lees meer:
0 reacties