Henk Spaan duidelijk over wedstrijd: "Feyenoord is kansloos"

Henk Spaan
Henk Spaan Foto: © BSR Agency

Feyenoord staat binnenkort voor een zware uitdaging in de Europese campagne. De Rotterdammers nemen het op tegen AC Milan, de Italiaanse grootmacht die recent Santiago Giménez overnam. Terwijl veel supporters hoopvol uitkijken naar een stunt, laat voetbaljournalist Henk Spaan in NRC weinig ruimte voor optimisme.

De analist keek onlangs naar Milan-Roma en zag hoe Milan steeds sterker wordt. Spaan, die normaal weinig Italiaans voetbal kijkt, was onder de indruk van de Milanezen:
"Vaak kijk ik niet naar Italiaans voetbal. Meestal is er iets in Engeland. Gisteren sloeg ik bekerwedstrijd Newcastle-Arsenal (2-0) over voor bekerwedstrijd Milan-Roma."

Eén van de spelers die Spaan opviel, was Tammy Abraham. De Engelsman werd in augustus voor slechts anderhalf miljoen euro gehuurd van AS Roma en is inmiddels een belangrijke kracht in de aanval van Milan. Spaan: "Op 30 augustus huurde Milan Abraham voor anderhalf miljoen van Roma. Inmiddels maakte de spits in alle competities 8 doelpunten en gaf hij 5 assists." Tegen zijn oude club Roma was Abraham opnieuw doorslaggevend. "Gisteravond moest hij met Milan tegen de club die hem bezat. Enfin, Reijnders gaf een gevaarlijk schot, de bal kwam bij Theo Hernández die een hoge voorzet gaf en Abraham produceerde een technisch volmaakte Engelse kopbal. Even later kwam Theo door de as, stak hij de bal en tikte Tammy binnen."

Naast Abraham heeft Milan ook João Félix binnengehaald, die in februari op huurbasis overkwam van Chelsea. De Portugees maakte direct indruk.
"Italiaanse transfers zijn nog excentrieker dan in de rest van Europa. Op 3 februari huurde Milan João Félix van Chelsea en op 5/2 stiftte hij de bal weergaloos binnen. Assist Giménez, voorheen Feyenoord." Dat betekent dat Feyenoords voormalige sterspeler direct bijdraagt aan het succes van Milan. Volgens Spaan heeft Milan een uitstekend team en zal Feyenoord geen kans maken tegen de Italianen. "Milan heeft een heel fijn elftal. Feyenoord is kansloos.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
Feyenoord
16:45
Go Ahead Eagles
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
AZ
16:30
Feyenoord
za
12/04
Fortuna Sittard
16:30
Feyenoord
vr
25/04
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand