'Feyenoord zet grote stap en koopt voor miljoenen aandelen terug'

Feyenoord-spelers voor een wedstrijd in De Kuip
Feyenoord-spelers voor een wedstrijd in De Kuip Foto: © Pro Shots

Feyenoord gaat op korte termijn een groot deel van de aandelen van de Vrienden van Feyenoord terugkopen. Daarmee wil de club uit Rotterdam het aantal partijen dat invloed heeft op het beleid verkleinen. 

De Vrienden van Feyenoord is een groep welvarende supporters die in 2010 een faillissement van de club voorkwamen door voor dertig miljoen euro aandelen van de club te kopen. Sindsdien mogen zijn twee leden voor de RvC aanstellen en hebben zij recht tot voordracht van twee van de vijf bestuursleden in de Stichting Continuïteit.

Rijnmond weet dat Feyenoord ergens in de komende maanden meer dan de helft van die aandelen gaat terugkopen. Vanaf dat moment zal er één commissaris van de Vrienden minder in de Raad van Commissarissen zitten en mogen ze één persoon minder voordragen voor de Stico.

Het is de wens van Feyenoord om het volledige aandelenpakket van de Vrienden van Feyenoord terug te kopen, maar wil zich verder eerst richten op de eenwording met De Kuip

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
23/11
Feyenoord
14:30
NEC Nijmegen
zo
30/11
Telstar
14:30
Feyenoord
za
6/12
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
zo
14/12
Ajax
14:30
Feyenoord
zo
21/12
Feyenoord
14:30
FC Twente
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 12 23 31
2 Feyenoord 12 19 28
3 AZ 12 7 24
4 Ajax 12 5 20
5 FC Utrecht 12 6 19
6 FC Groningen 12 0 19
7 NEC Nijmegen 12 9 18
Bekijk de hele stand