Feyenoord tegen SC Braga: "Sauer zou een hoofdrol kunnen spelen"

Leo Sauer aan de bal bij Feyenoord
Leo Sauer aan de bal bij Feyenoord Foto: © BSR Agency

Feyenoord treft met SC Braga een aanvallend ingestelde Portugese ploeg. Trainer Carlos Vicens komt uit de Guardiola-school en laat zijn ploeg met flair spelen, waardoor er juist voor Feyenoord aanvallend kansen liggen. 

"Precies zoals je verwacht bij een Spaanse trainer die onder Guardiola gewerkt heeft, is de stijl van Braga erg gericht op balbezit. Geen club in de Portugese competitie heeft gemiddeld zoveel de bal als Braga (68,2%). Vicens probeert een dynamische stijl met veel positiewisselingen te introduceren", zocht Stan Spoel uit namens Voetbal International. "Op die manier tracht de Spanjaard de organisatie van zijn tegenstanders uit elkaar te trekken en ruimtes te creëren voor zijn eigen ploeg."

"Geen team in de Portugese competitie toucheert zo vaak de bal in de vijandelijke zestien als Braga. Feyenoord zal defensief duidelijkheid moeten creëren over wie welke speler wanneer oppakt om de opbouw van Braga te ontregelen", vervolgt hij. "De Portugezen zien er namelijk al erg goed uit in balbezit voor de korte periode dat Vicens daar aan het roer staat. De volgende stap moet zijn dat de vele beloftevolle momenten nog worden omgezet in doelpunten en veel grote kansen."

Verdedigend zetten de Portugezen zeer hoog druk, in koppeltjes. "Met deze manier van druk zetten staat Braga een-op-een over het hele veld, waardoor ruimtes achter de laatste lijn ontstaan voor counters. Voor Feyenoord zullen snelle buitenspelers als Leo Sauer een hoofdrol kunnen spelen om deze ruimtes uit te buiten, mocht Braga op deze manier druk zetten."

"Feyenoord treft met Braga een voetballende ploeg die niet onderschat mag worden. Hoewel de Portugezen momenteel op de 7e plek staan, vertekent dat beeld wel een beetje de werkelijkheid", ziet Spoel. "De onderliggende cijfers van Braga zijn beter dan de stand doet vermoeden en het spel geeft (zeker in balbezit) reden tot optimisme. Toch oogt Braga wel kwetsbaar op defensief vlak. De kans is groot dat Feyenoord genoeg kansen gaat krijgen om doelpunten te maken tegen de Portugese ploeg."

Lees meer:
0 reacties