Feyenoord sleept Sybrand Buma voor rechter: "Op eigen houtje"

Sybrand Buma
Sybrand Buma Foto: © Pro Shots

Een aantal betaald voetbalclubs slepen burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden voor de rechter. Go Ahead Eagles, FC Utrecht, FC Emmen, Feyenoord en RKC Waalwijk zijn het niet eens met bepaalde regelgeving waartoe hij besloten heeft. 

Na afloop van de wedstrijd tussen SC Cambuur en Heerenveen in februari 2023 braken rellen uit, waarna er de rest van het seizoen geen fans meer toegelaten werden bij thuisduels van SC Heerenveen. Vijf clubs protesteren daar nu tegen middels een rechtszaak. 

"Advocaat Michiel van Dijk wijst erop dat er landelijk beleid is om supportersgeweld tegen te gaan", schrijft Omrop Fryslan erover. "Hij vindt dat sommige burgemeesters te veel op eigen houtje besluiten om bepaalde maatregelen op te leggen."

Van Dijk: "Het gaat om het principe dat er landelijke richtlijnen zijn en dat de burgemeester van Leeuwarden zich verschuilt achter het politiekorps." De voetbalclubs hopen dat de bestuursrechter zegt dat het besluit van Buma onrechtmatig was. Dinsdag komt de zaak voor.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Heracles Almelo
18:45
Feyenoord
zo
11/05
Feyenoord
14:30
PSV
wo
14/05
Feyenoord
20:00
RKC Waalwijk
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 30 36 73
2 PSV 30 55 67
3 Feyenoord 30 36 62
4 FC Utrecht 31 19 62
5 FC Twente 30 12 48
6 AZ 30 14 47
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand