Feyenoord: legendes, records en toekomstige sterren

Feyenoord heeft een rijke geschiedenis, mede dankzij de vele legendes die de club heeft voortgebracht. In dit artikel gaan we dieper in op opmerkelijke ontwikkelingen binnen de club, met een focus op het breken van records en de voortdurende prestaties van spelers die Feyenoords nalatenschap blijven versterken.
Clubiconen
Iconische spelers van Feyenoord zijn:
- Wim Jansen
- Coen Moulijn
- Giovanni van Bronckhorst
Wim Jansen
Wim Jansen speelde 524 wedstrijden voor Feyenoord en is daarmee een van de recordhouders. Hij sloot zich op 10-jarige leeftijd aan bij de club en maakte op 18-jarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal. Daarnaast vertegenwoordigde Jansen 65 keer het Nederlands elftal. Zijn prestaties voor Feyenoord, gecombineerd met zijn rol als trainer en technisch directeur, maakten hem tot een van de meest gerespecteerde spelers in Nederland. Jansen was een mentor voor toekomstige generaties, en zijn technische bekwaamheid en enorme bijdrage aan de club maakten hem iconisch.
Coen Moulijn
Een van de grootste spelers die Feyenoord ooit heeft gekend, is Coen Moulijn. Hij speelde 487 keer voor de club tussen 1955 en 1972. Moulijn was cruciaal in Feyenoords overwinning in de Europacup I in 1970 en het winnen van de Wereldbeker in datzelfde jaar. Samen met spits Ove Kindvall vormde hij een dodelijk duo in de aanval.
Moulijn speelde naast Feyenoord ook 38 interlands voor het Nederlands elftal. Ondanks een aanbieding van FC Barcelona, koos Moulijn ervoor om bij Feyenoord te blijven, een beslissing waar hij later spijt van had. In 2011 overleed deze voetballegende. Buiten het stadion van Feyenoord staat een standbeeld ter ere van hem. Moulijn vertegenwoordigt de Rotterdamse mentaliteit: hard werken en eenvoud.
Giovanni van Bronckhorst
Giovanni van Bronckhorst had een indrukwekkende carrière, zowel op het veld als langs de zijlijn. Naast zijn tijd bij Feyenoord speelde hij ook voor RKC Waalwijk, FC Barcelona, Rangers en Arsenal. Daarnaast speelde Giovanni 106 interlands voor het Nederlands elftal, en als aanvoerder leidde hij Oranje naar de WK-finale van 2010. Na dit toernooi beëindigde hij zijn actieve carrière.
Als hoofdtrainer van Feyenoord leidde Van Bronckhorst het team naar de KNVB Beker in 2016 en het eerste Eredivisie-kampioenschap in 18 jaar in 2017. Zijn successen in het seizoen 2016-2017, waarbij hij een einde maakte aan de lange titeldroogte van de club, maakten hem iconisch.
Dit seizoen begon voor Feyenoord met negen opeenvolgende overwinningen en een comfortabele voorsprong op Ajax. Deze prestatie werd een historische mijlpaal voor zowel de club als Van Bronckhorst, die zichzelf vestigde als een van de meest succesvolle coaches in de geschiedenis van Feyenoord.
Moderne sterren van Feyenoord
Wie je niet mag onderschatten in recentere tijden bij Feyenoord is:
- Jens Toornstra
- Santiago Giménez
Jens Toornstra
Deze voetballer speelde meer dan 300 wedstrijden voor de club en was een sleutelfiguur op het middenveld. Tijdens zijn periode bij Feyenoord won hij meerdere prijzen, waaronder de Eredivisie-titel in 2017 en de KNVB Beker in 2016 en 2018. Jens was een fervent doelpuntenmaker, wat hem geliefd maakte. Zijn consistentie en scorend vermogen maakten hem ook tot een populaire keuze bij sportgokkers, die bij de bookmaker vaak een weddenschap op hem plaatsten als doelpuntenmaker. Inmiddels speelt Jens bij FC Utrecht en heeft daar bijgetekend.
Santiago Giménez
Deze Argentijnse voetballer kwam in 2022 voor een miljoenenbedrag naar Feyenoord. Als trefzekere aanvaller is Giménez een belangrijke kracht voor de club en een favoriet bij de fans, die zijn prestaties zowel in het stadion als via de vele online livestreams volgen.
In het seizoen 2023/24 scoorde hij 10 doelpunten in zeven wedstrijden, maar hij raakte daarna geblesseerd, wat een flinke domper was voor Feyenoord. Internationaal koos Santiago ervoor om voor Mexico uit te komen in plaats van Argentinië, en hij scoorde het winnende doelpunt in de finale van de CONCACAF Gold Cup.
Jong talent van Feyenoord
Jongere talenten bij Feyenoord zijn:
- Emerson Pedro Vanga
- Ibrahim Osman
Emerson Pedro Vanga
Deze jonge voetballer van 18 kwam in het jeugdteam van Feyenoord terecht vanuit Olympique Lyonnais. Hij ziet zijn overstap naar Feyenoord als het ideale podium om zich internationaal te ontwikkelen.
Ibrahim Osman
Deze speler uit Ghana is een veelbelovende vleugelspeler en speelt op huurbasis bij Feyenoord. Osman staat onder contract bij Brighton, maar is voor het seizoen 2024/25 uitgeleend aan Feyenoord. Hij vervangt Yankuba Minteh, die daarop naar Brighton vertrok. Osman ziet Feyenoord als een geweldig podium om door te breken en hoopt er zijn reputatie verder te versterken.

Oud-Feyenoorder adviseert bondscoach: "Niet teveel luisteren"

Hadj Moussa verdedigd: "Al die Feyenoord-fans zeiken over hem"

Derksen kritisch: "Dat had Dick Advocaat zichzelf wijs gemaakt"

Speelschema Eredivisie 2026/2027 officieel naar buiten gebracht

'Feyenoord vist achter het net in strijd om Senegalese aanvaller'

'Belangrijke rol voor assistenten Van Bronckhorst: "Alle vertrouwen"

'Te Kloese krijgt vervelende boodschap': "Dan was hij afgemaakt"

Henk de Jong looft Feyenoord-aanwinst: "Echt van zeer hoog niveau"

'Feyenoord wil deze zomer selectie gaan versterken met Opoku'

'Krabbendam verklapt transfer Feyenoord': "Naar club van Te Kloese"

Clubman Feyenoord Aad van der Laan overleden op 90-jarige leeftijd

Bos vertelt over Feyenoord-stap: "Dat was een grote verrassing"

Kritiek rondom het Nederlands Elftal: "Welkom in Allochtonië"

Jahanbakhsh spreekt zich uit over WK: "Wij zijn vreedzame mensen"

'WK-ganger getipt bij Feyenoord': "Nu is hij nog te betalen!"

Feyenoord haalt middenvelder (19) op bij VVV: "Een mooie kans!"

'Johan Derksen tipt Feyenoord wereldkeeper': "Hoe kan dat nou?"

Petrovic: "Hij heeft echt heel veel geld aan mensen gegeven"

Berghuis verbaasd door keuze Feyenoord: "Zal goed zijn geweest"

Ihattaren zou Feyenoord-icoon zoekspelen: "Ik zou hem scheuren"

Hadj Moussa: "Ik neem aan dat hij op de tribune zit dat duel"

Dick Advocaat trots na grote nederlaag: "Bezoeken kost hoop geld"

Crysencio Summerville dankbaar na droomdebuut: "Hij gaf me advies"

Gijp over terugkeer Van Bronckhorst: "Voelt als wat Ajax deed"

Ramiz Zerrouki in beeld bij Eredivisie-club: "We zijn in gesprek"

'Karsdorp (31) gaat weer voetballen en meldt zich bij oude club'

Bondscoach Japan lovend: "Ben naar clubhuis Feyenoord gegaan"

Mo Ihattaren wil transfer naar Feyenoord: "Ik ben een koopje"

Overtoom baalt van Oranje: "Dan heb je niet de juiste spelers"

'Diarra blijkt giga miskoop: Feyenoord moet groot verlies slikken'

Mo Ihattaren wil transfer naar Feyenoord: "Ik ben een koopje"

Oranje speelt spannend openingsduel op het WK gelijk tegen Japan

Bischop: "Eerder wilde Feyenoord natuurlijk ook Kuijt als trainer"

Eljero Elia had te maken met racisme: "Is me altijd bijgebleven"

Medelijden met Van Persie: "Hij kreeg een bijl in zijn nek"

Van der Vaart tipt Feyenoorder als WK-sensatie: "Een juweeltje!"









