"Feyenoord lag op zijn gat en toen kwam de redding van Varkenoord"

Varkenoord in Rotterdam
Varkenoord in Rotterdam Foto: © Pro Shots

Feyenoord versterkte zich de afgelopen twee transferperiode veel met buitenlandse spelers. Uit een rapport van de KNVB blijkt juist dat Nederlandse clubs meer punten pakken met zelfopgeleide talenten. 

De afgelopen vijf jaar bleek dat hoe meer spelers uit de eigen jeugd speelden, hoe meer punten er in de competitie gepakt werden. "Dat bleek deze week uit de cijfers in het rapport over jeugdvoetbal in Nederland. Daar kwam toch het signaal om meer te vertrouwen in eigen jeugd", vertelt Maarten Wijffels in de AD Voetbalpodcast. "Het is ook verhaal van ons voetbal. Feyenoord lag in 2010 op zijn gat en toen kwam de redding van Varkenoord."

De Rotterdammers besloten, met succes, meer in te zetten op de eigen jeugd. "Onder Ronald Koeman werd Feyenoord vervolgens tweede in 2012 met voor het eerst in jaren Champions League-voorronden als bonus", vult Wijffels aan in het Algemeen Dagblad. "Onder anderen Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi en Jordy Clasie werden internationals voor het Nederlands elftal en derde op een WK."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
Feyenoord
16:45
Go Ahead Eagles
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
AZ
16:30
Feyenoord
za
12/04
Fortuna Sittard
16:30
Feyenoord
vr
25/04
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand