Feyenoord gaat vol goede moed tweede seizoenshelft in

Na een wisselvallige eerste seizoenshelft kijken veel Feyenoorders uit naar wat er na de winterstop gaat gebeuren. Vanwege de vele nieuwe aankopen ging het niet altijd makkelijk in het eerste gedeelte van het seizoen en waren de resultaten wat wisselvallig tot nu toe. Toch staat de stadionclub er niet helemaal slecht voor en lijken er wel degelijk kansen te liggen om er nog wat moois van te maken, terwijl de Rotterdammers bovendien nog op 3 fronten actief zijn.
Met de vele wijzigingen en het vertrek van succestrainer Arne Slot viel het misschien te verwachten dat niet alles direct gesmeerd zou lopen in het nieuwe seizoen. Er zijn echter genoeg aanknopingspunten en spelers die zich verrassend goed hebben ontwikkeld. De fans zullen daarom veel goede moed naar de tweede seizoenshelft toeleven. Wanneer je zelf een Feyenoord fan bent of kent is het altijd leuk om iets speciaal cadeau te doen, zoals een voetbal met naam, kaartjes voor een wedstrijd of een ander gepersonaliseerd cadeau. Hieronder kijken we naar wat Feyenoord in de rest van het seizoen nog te wachten staat.
Een wisselvallig begin
Het zal niemand echt verbaasd hebben dat Feyenoord niet meteen als een geoliede machine voor de dag kwam in het begin van het seizoen. Na de succesperiode onder Arne Slot kwam er met de Deen Brian Priske immers een nieuwe trainer en er vertrokken belangrijke spelers zoals Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer. Daar kwamen met In-beom Hwang, Anis Hadj Moussa, Jordan Lotomba en Hugo Bueno ook diverse spelers voor terug, maar zij hadden logischerwijs wat tijd nodig om te wennen.
Nadat er in de eerste vier wedstrijden drie keer gelijk werd gespeeld, liep Feyenoord meteen een flinke achterstand op in de Eredivisie. Daarna liet het steeds minder vaak punten liggen, maar werden wel directe confrontaties met Ajax en PSV verloren. Er is dus zeker ruimte voor verbetering en nu de selectie meer tijd heeft gehad om op elkaar ingespeeld te raken moet het lukken om in de tweede seizoenshelft meer punten te gaan pakken.
Positieve punten om op te bouwen
Van de vele spelers die binnengehaald zijn afgelopen zomer zijn er een aantal die in positieve zin opvallen. Vooral de eerder genoemde Koreaanse middenvelder In-beom Hwang en de Algerijnse revelatie Anis Hadj Moussa die furore maakt op de vleugels in de Kuip zijn uitstekende aankopen gebleken. Daarmee lijkt de transferbalans toch weer prima in orde, aangezien Feyenoord voor beide spelers maar iets meer dan 10 miljoen euro betaalde, een schijntje in de voetbalwereld vandaag de dag.
Daarnaast zullen de Champions League inkomsten, naast het succes in het miljarden bal, de club ook enorm goed doen. Men moest bovendien spits Santiago Giménez geruime tijd missen maar hij kwam voor de winterstop weer terug en begon ook meteen weer met scoren. Ook staat kind van de club Quilindschy Hartman na een zware knieblessure en lange revalidatieperiode voor een rentree bij de club. Hij raakte in maart 2024 geblesseerd en het werd al snel duidelijk dat hij de voorste kruisband in zijn knie had gescheurd. In 2021 kampte Hartman, toen nog als speler van jong Feyenoord, met een soortgelijke blessure. Voordat hij aan de kant kwam te staan was hij erg belangrijk en zijn comeback zal de ploeg zeker een boost geven.
Kansen in de Champions League
In de Champions League staat Feyenoord er met een 18e plaats helemaal niet slecht voor. Om de tussenronde te halen zal er een plek bij de eerste 24 ploegen moeten worden veiliggesteld en dat is dus nog binnen handbereik. De laatste twee wedstrijden in de poulefase zijn tegen FC Bayern München en Lille OSC en daarmee op papier zeker niet makkelijk. Met alles wat er op het spel staat beloven de laatste twee wedstrijden echter wel een spektakelstuk te worden.
Tot nu toe staat ook de campagne in de Champions League symbool voor een seizoen vol ups en downs. Er werd bijvoorbeeld na een spectaculaire comeback gelijkgespeeld bij Manchester City en gewonnen van Benfica na wat misschien wel de beste wedstrijd van het seizoen was. Daar stond tegenover dat er thuis werd verloren van RB Salzburg en Bayer Leverkusen. Toch is alles nog mogelijk en beloven de laatste twee wedstrijden in de groep in ieder geval ontzettend spannend te worden.
Strijden voor een top klassering in de Eredivisie
Op het eerste gezicht staat Feyenoord er in de Eredivisie niet al te goed voor. Met een vierde plaats aan het einde van de eerste seizoenshelft bezetten de Rotterdammers een plek die geen recht geeft op Champions League voetbal volgend jaar. Er is echter licht aan de horizon, want de verrassende nummer drie FC Utrecht staat slechts een punt voor. Daar weer voor staat Ajax op een tweede plaats met vier punten meer, maar met nog 17 wedstrijden te gaan lijkt ook de aartsrivaal niet buiten handbereik.
Vooral het begin van de campagne in de Eredivisie was niet wat Feyenoord ervan gehoopt had. Er werd in de eerste vier wedstrijden drie keer gelijkgespeeld en daarmee liet de ploeg van trainer Brian Priske gelijk veel kostbare punten liggen. Daarna werden de resultaten al snel beter, waardoor de uitgangspositie voor de tweede seizoenshelft alsnog goed genoemd mag worden, al zal het wel van groot belang zijn om uiteindelijk op een plek te eindigen die recht geeft op deelname aan de Champions League.
Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!
Heb jij vertrouwen in Feyenoord woensdagavond? Zet € 10 in op Feyenoord scoort tegen AC Milan en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Farioli betrokken bij onthullend nieuws over Feyenoord-zoektocht
Feyenoord Omnivereniging valt uit elkaar: "Alleen nog handbal"
KNVB maakt scheidsrechter bekend voor NAC Breda - Feyenoord duel
Theo Janssen roemt Feyenoorder: "Vind ik echt een goede gozer"
'René Hake hoog op de lijst bij Feyenoord als Priske-opvolger'
Tactische analyse AC Milan: "Daar ligt de sleutel voor Feyenoord"
'Feyenoord schuift Bosschaart door als interim na ontslag Priske'
Te Kloese over ontslag Priske: "Was allemaal veel te wisselvallig"
BREAKING | Feyenoord zet Brian Priske op straat: "In goed overleg"
Trainerswissel bij Feyenoord aanstaande? "Hij gaat er toch uit"
Feyenoord op rapport: 'Één onvoldoende na overwinning op Sparta'
Vraagtekens rondom situatie Hartman: "Dat heeft effect op dingen"
Keizer ineens stadionspeaker Feyenoord: "Ben uit de tram geplukt"
Van Hanegem ziet in: "Zei iets over hoe ze bij Feyenoord denken"
Italiaanse pers slijpt messen: "Giménez, het is jouw wedstrijd"
Maurice Steijn gaat tekeer in De Kuip: "Jij hebt een grote muil"
Feyenoord verlengt met doelman (20): "Prachtige stappen gezet"
UEFA maakt de arbiters voor duel Feyenoord tegen AC Milan bekend
Brian Priske blijft rust uitstralen: "Niets lijkt hem te raken"
SAMENVATTING | Feyenoord pakt de winst tegen Sparta Rotterdam
Perez: "Sportief is Feyenoord de grote verliezer in de Eredivisie"
Theo Janssen baalt van Nederlandse top: "Stoppen met dit programma"
Beelen stipt vervelend punt bij Feyenoord aan: "Dat helpt niet"
Priske spreekt tegen: "Voor mij was het een makkelijk gesprek"
'Luka Ivanusec zag zijn transfer klappen vanwege idioot gedrag'
Arne Slot ondergaat een gigantische blamage met zijn Liverpool
Givairo Read kan zijn geluk niet op: "Het is eigenlijk een droom"
Paul Bosvelt maakt indruk: "Maar dan pas je niet bij Feyenoord"
Krabbendam ziet problemen voor Priske: "Het is bijna genadelooos"
Beelen legt vinger op zere plek: "Dat helpt natuurlijk niet"

SAMENVATTING | Feyenoord pakt de winst tegen Sparta Rotterdam

Paul Bosvelt maakt indruk: "Maar dan pas je niet bij Feyenoord"

Onthulling over tegenvallende Priske: "Hij heeft een afkoopsom"

"Dennis te Kloese überhaupt wegsturen vind ik heel erg ver gaan"

Stouten gelooft niet in Feyenoord-ontslag: "Gaat niet gebeuren"

Zechiël blij met transfer: "Is niet veel perspectief voor mij"
