Eenhoorn woest na vuurwerkincident: "Je laat mensen gewond raken"

Robert Eenhoorn
Robert Eenhoorn Foto: © Pro Shots

Robert Eenhoorn heeft hard gereageerd op de vuurwerkincidenten tijdens de uitwedstrijd van Feyenoord tegen SC Cambuur. Hoewel de Rotterdammers met 2-5 wonnen, ging het na afloop vooral over de gebeurtenissen in de eerste helft, waarbij vuurwerk vanuit het uitvak op het veld en in andere vakken terechtkwam.

De wedstrijd werd tussen de twaalfde en dertiende minuut tijdelijk stilgelegd. Een aantal supporters van Cambuur raakte gewond en juist dat zit Eenhoorn bijzonder hoog.

"Het is waardeloos", reageert de Feyenoord-directeur na afloop bij ESPN. "Ik vind het vooral verschrikkelijk voor een aantal supporters van Cambuur die gewond zijn geraakt. Ik hoop dat het goed gaat met die mensen. Ik snap de aanleiding ook niet. Normaal hoor je weleens wat, maar dat was nu ook niet het geval."

Het achterhalen van de verantwoordelijke supporters wordt volgens Eenhoorn lastig. "Het is moeilijk te achterhalen. Iedereen zal er ongetwijfeld alles aan doen. Als er mensen zijn die in zicht zijn, zullen ze een stadionverbod krijgen. Meer kan je nu niet doen."

De directeur benadrukt dat Feyenoord juist trots is op de steun van de meegereisde achterban. "We zien dit niet graag. Het Legioen is geweldig, overal gaan ze mee naartoe, daar staan ze om bekend. Volle uitvakken is wat we heel graag zien, die zitten ook altijd vol. Dit is niet de bedoeling, ik vind het helemaal niks."

Eenhoorn zag vanuit het stadion hoe de situatie uit de hand liep. "We weten hoe het werkt. Er wordt gewerkt met vlaggen, dan weet je hoe laat het is. Je schiet bijna een vuurpijl naar je eigen keeper en supporters van Cambuur die in een gezinsvak zitten en gewond raken. Ik vind het helemaal niks."

Hij hoopt dan ook dat de betrokken supporters beseffen wat ze hebben aangericht. "Ik hoop dat die gasten zichzelf een beetje schamen, als je andere mensen gewond laat raken."

Hans Kraay jr. vraagt vervolgens of dergelijke incidenten uiteindelijk tot een verbod op uitsupporters kunnen leiden. Dat scenario ziet Eenhoorn liever niet werkelijkheid worden. "Ik hoop het nog steeds niet. Er zitten ook mensen in dat vak die er niks mee te maken hebben. Ik hoop nog steeds op volle uitvakken. Ik denk dat heel veel clubs dat graag zien."

Wel vreest hij dat goedwillende supporters uiteindelijk de dupe kunnen worden. "Het zijn dingen die we bij meer clubs zien, niet alleen bij Feyenoord. Dus op een gegeven moment zullen de goeden een keer onder de kwaden gaan lijden. Dat zou heel jammer zijn. Vandaag was een mispeer."

Lees meer:
0 reacties