Driessen wijst naar Koeman: "Legde hij ergens onderin de la"

Valentijn Driessen vindt niet dat het komende WK doorslaggevend zal zijn voor de beoordeling van Ronald Koemans trainersloopbaan. In de podcast Kick-off van De Telegraaf benadrukt de journalist dat de bondscoach al voldoende heeft laten zien, zowel bij clubs als bij het Nederlands elftal.
De discussie ontstond toen Driessen werd gevraagd of het wereldkampioenschap van deze zomer bepalend wordt voor hoe er later op Koemans carrière wordt teruggekeken. Daar is hij duidelijk over. "Nee, dat denk ik niet."
Volgens Driessen heeft Koeman gedurende zijn trainersloopbaan op meerdere plekken succes geboekt. Ook zijn prestaties als bondscoach verdienen volgens hem erkenning. Zo verwijst hij naar de eerste periode van Koeman bij Oranje, waarin Nederland de finale van de Nations League bereikte.
"Die verloor hij van Portugal, het thuisland. Maar dat was een onverwacht goed resultaat. In zijn eerste periode won hij ook van toplanden als Duitsland, Frankrijk en Engeland."
Toch ziet Driessen verschillen met de huidige ambtstermijn van de bondscoach. "In zijn tweede periode heeft hij meer moeite om van dat soort landen te winnen." Desondanks spreekt hij van een succesvolle EK-campagne in 2024, waarin Oranje de halve finale haalde.
"Na een heel gunstige loting en een aantal gunstige uitslagen kwam Oranje ver, maar qua resultaten heeft hij het best goed gedaan."
Hoewel de resultaten volgens Driessen overwegend positief zijn, is hij minder enthousiast over de manier waarop Oranje speelt. De journalist vindt dat het nationale elftal onder Koeman niet voldoet aan de traditionele Nederlandse voetbalopvatting.
"Als je kijkt naar de prestaties in combinatie met de Nederlandse stijl en attractief voetbal, dan is dat het niet."
Volgens Driessen past die aanpak echter volledig bij de persoonlijkheid van de bondscoach. "Ronald Koeman is een heel pragmatische coach. Hij overlegde altijd de geloofsbrieven van Johan Cruijff als hij ergens binnenkwam, maar eenmaal aan het roer legde hij die ergens onderin de la."
Zet in op de WK-finale!
Zondag staat de WK-finale op het programma! Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (Bonus 24+)

Vaessen gelinkt aan Feyenoord: "Zouden concreet kunnen worden"

Rigaux over Feyenoord-target: "Gevaarlijk om uitspraken te doen"

Allesbeslissende WK-finale: BetMGM komt met zeer fraaie odds

'Hwang In-beom reist zondag naar Portugal voor afronding transfer'

'Italiaanse topclub meldt zich mogelijk bij Feyenoord voor Read'

Mario Been over Feyenoord-deceptie: "Ik heb me enorm geschaamd"

'SC Heerenveen toont interesse in aanvaller van Feyenoord Onder 21'

'Van Bronckhorst moet nu al puzzelen door gevulde blessureboeg'

'Duitsers komen nu met verhoogd bod op Feyenoorder Leo Sauer'

'Feyenoord gooit kont in de krib bij transfer Sliti: "Geen item"

Stengs voor de tweede keer vader geworden: "Onze harten zijn vervuld"

´Hwang onderweg naar Portugal om miljoenendeal af te ronden´

Liam Bossin plots de aanvoerder bij Feyenoord: "Het is een eer"

Eljero Elia stoort zich gigantisch: "Het zijn gewoon engnekken"

Voormalig Feyenoord-target hard op weg naar Belgische topclub

Duidelijk advies aan Feyenoord: "Ik zou hem écht niet verkopen"

'Saudische clubs hebben Feyenoorder Watanabe op de radar'

Wellenreuther neemt afscheid van Feyenoord: "Dat ga ik missen"

Bossin eerlijk: "Heb niets voor de club gedaan om dit te verdienen"

Eredivisie-club wacht op goedkeuring Feyenoord: "Hun goed recht"

Van Bronckhorst geeft update over vijftal: "Alleen hij gaat mee"

Telegraaf kreeg tip over Slot in hotel: "Wij dachten 'bingo'"

Daryl Janmaat tipt oud-Feyenoorder: "Er zit een goede kop op"

'Italiaanse club bereidt bod voor op oud-Feyenoorder Summerville'

'Oud-Feyenoorder Hugo Bueno in beeld bij Nederlandse topclub'

Feyenoord boekt volgende oefenzege: ook Charleroi over de knie

Van Bronckhorst ziet Feyenoord groeien: "Positief natuurlijk"

'Feyenoord bereikt akkoord over miljoenentransfer Hwang'

Feyenoord begint met deze elf namen aan oefenduel met Charleroi

'Dennis te Kloese trekt zich terug uit strijd om Feyenoorder'

Bekende en hondstrouwe Feyenoord-fan Hannie Sneepels overleden

VIDEO | 'Wilfred Genee zoenend met andere vrouw gespot in café'

Krabbendam: "Rigaux en Eenhoorn willen het onderste uit de kan"

Ronald Koeman keert mogelijk terug: "Het zal gaan kriebelen..."

Algerije verliest van Zwitserland; WK-exit Hadj Moussa en Zerrouki

Samenvatting: Nederland verliest op WK na penalty's van Marokko










