Cyriel Dessers vergelijkt met Feyenoord: "Hier is het omgekeerd"

Cyriel Dessers
Cyriel Dessers Foto: © BSR Agency

Cyriel Dessers, voormalig publiekslieveling en Europees topscorer bij Feyenoord, kijkt terug op een uitdagend jaar bij Rangers FC. Hoewel hij het omschrijft als het beste jaar uit zijn carrière, werd hij naar eigen zeggen nooit eerder zo hard aangepakt.

"Ik weet dat de Schotse competitie niet zo hoog aangeschreven staat als de Nederlandse," erkent Dessers. "Logisch waarschijnlijk, als je naar de namen van de spelers en ploegen kijkt. Toch is dit in veel opzichten een lastigere competitie. Bij Feyenoord waren ploegen vaak nerveus om naar De Kuip te komen. Hier is het omgekeerd: tegen Rangers of Celtic is het voor hen dé wedstrijd van het jaar. Dan gáán ze ervoor, kei- en keihard."

Dessers benadrukt dat vooral uitwedstrijden zwaar zijn: "Tegenstanders hebben niets te verliezen, counteren complexloos en spelen vanuit een sterke defensie. Rijtje van vijf, rijtje van vier, eenzame spits ervoor. Ze gaan op de zestienmeter staan en dagen je uit: probeer er maar doorheen te beuken." De aanvaller heeft geleerd om volhardend te zijn. "Als je eenmaal door die muur breekt, dan win je soms met 3-0 of 4-0. Maar tot die 1-0 is het echt bikkelen", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
vr
25/04
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
za
3/05
Heracles Almelo
18:45
Feyenoord
zo
11/05
Feyenoord
14:30
PSV
wo
14/05
Feyenoord
20:00
RKC Waalwijk
zo
18/05
SC Heerenveen
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 29 40 73
2 PSV 29 53 64
3 Feyenoord 29 32 59
4 FC Utrecht 29 11 56
5 FC Twente 29 14 48
6 AZ 29 14 46
7 Go Ahead Eagles 29 6 46
Bekijk de hele stand