Brands denkt aan verandering: "Feyenoord heeft genoeg punten gehaald"

Marcel Brands
Marcel Brands Foto: © Pro Shots

Marcel Brands wil met PSV iedere vijf jaar minstens vier keer de Champions League in, vertelt hij aan NRC. Het is voor de Eindhovenaren daarom van belang dat de Eredivisie twee vaste tickets voor het miljoenenbal behoudt. Hij zag Feyenoord de laatste jaren veel punten pakken voor de coëfficiëntenranglijst.

"Ajax, PSV, Feyenoord en AZ hebben genoeg punten gehaald de afgelopen jaren. Het gaat om ploegen vijf en zes", aldus Brands, doelend op FC Utrecht en FC Twente. Zij slaagden er de afgelopen jaren niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor een Europees hoofdtoernooi.

Iets wat die clubs kan helpen om beter bestand te worden tegen de druk, is een kampioenspoule in de competitie. België doet dat en Brands zou het dus ook voor de Eredivisie een interessante optie vinden. "Ik vind het wel de moeite om daarnaar te kijken. Als we straks pas reageren als we achtste staan op de coëfficiëntenlijst, zijn we te laat."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
30/03
Feyenoord
16:45
Go Ahead Eagles
wo
2/04
Feyenoord
20:00
FC Groningen
za
5/04
AZ
16:30
Feyenoord
za
12/04
Fortuna Sittard
16:30
Feyenoord
vr
25/04
Feyenoord
21:00
PEC Zwolle
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax 26 35 64
2 PSV 26 48 58
3 FC Utrecht 26 7 49
4 Feyenoord 25 25 47
5 FC Twente 26 15 46
6 AZ 25 16 44
7 Go Ahead Eagles 26 7 44
Bekijk de hele stand