Been over Van Persie: "Laatste redmiddel dat Feyenoord hem geeft"

Mario Been
Mario Been Foto: © MTB-Photo

Mario Been heeft stevige kritiek geuit op de situatie bij Feyenoord. De oud-trainer van de Rotterdammers ziet dat de club met de komst van Dick Advocaat als adviseur eigenlijk een duidelijk signaal afgeeft richting Robin van Persie.

Volgens Been is de huidige gang van zaken veelzeggend. "Het is allemaal niet rozenkleur en maneschijn, vandaar ook de aanwezigheid van Dick Advocaat nu", stelt hij bij Goedemorgen Eredivisie. "Ik vind het wel een klein beetje een brevet van onvermogen naar de rest." Daarbij vraagt hij zich hardop af hoe assistent René Hake zich moet voelen. "Moeizaam. Ik denk dat hij wel denkt: wat is mijn rol in dit geheel? Hij is ook een trainer met toch wel de nodige ervaring."

Ook op directieniveau ziet Been problemen bij de Rotterdammers. "Het is bij Feyenoord nog altijd niet goed ingevuld. Normaal moet de technisch directeur het klankbord zijn voor een coach, maar die heeft Feyenoord dus niet", zegt hij kritisch. Daarbij wijst hij naar Dennis te Kloese: "Te Kloese heeft van de week dan een woordje gedaan bij ESPN en de NOS, maar het is natuurlijk een hele tijd geleden dat hij van zich liet horen."

De positie van Van Persie staat volgens Been onder druk. "Dit is het laatste redmiddel dat Feyenoord hem nog geeft", doelt hij op de komst van Advocaat. Ronald Waterreus sluit zich daarbij aan en ziet een duidelijk signaal: "Over Dick niets dan goeds, maar het zegt wel iets over het vertrouwen in Van Persie dat je eigenlijk niet hebt. Het spijt me om dat te zeggen, maar dat is gewoon zo. Anders ga je niet dit soort kunstgrepen doen in deze fase. Het lijkt een beetje alsof de club gegijzeld is door de aanstelling van Van Persie."

Lees meer:
0 reacties