Beelen faalde: "Dan kun je onmogelijk naar anderen blijven wijzen"

Thomas Beelen baalt flink
Thomas Beelen baalt flink Foto: © Pro Shots

Ex-international Bert Konterman werkte veel samen met Thomas Beelen. Na een slechte periode bij PEC Zwolle belde hij SC Cambuur, FC Emmen en Heracles Almelo: geen enkele club wilde hem hebben.

"Thomas had niet meer het gevoel dat het ging gebeuren bij PEC. Daarom wilde hij per se weg", opent Konterman bij De Stentor. Polsen bij andere clubs liep op niets uit. "Dat was ook een eyeopener. Al die clubs wisten dat Thomas ooit bij FC Twente zat. Als die allemaal heel gretig zijn, zul je het waarschijnlijk goed doen. Maar er kwam dus heel weinig reactie. En ja, dan kun je onmogelijk naar anderen blijven wijzen. Dan moet je het bij jezelf zoeken."

Om zijn droom in leven te houden, adviseerde Konterman hem een zaakwaarnemer te nemen en zo geschiedde. "Een zaakwaarnemer kan PEC ook onder druk zetten door te zeggen dat hij wil vertrekken. Vergeet niet: Thomas had al een paar goede invalbeurten gehad. Dus hij had echt wel laten zien dat hij het kon."

PEC bood hem hierop wel een contract aan. "Als je zag hoe Thomas de hele verdediging, met Bram van Polen en Bart van Hintum, corrigeerde en stuurde, dat deed hij zo goed. Dus hij kan heel goed ruimtes verdedigen", besluit Konterman trots. 

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
15/02
NAC Breda
18:45
Feyenoord
za
22/02
Feyenoord
20:00
Almere City
za
1/03
Feyenoord
21:00
NEC Nijmegen
za
8/03
Feyenoord
18:45
FC Groningen
zo
16/03
FC Twente
14:30
Feyenoord
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 22 45 51
2 Ajax 20 25 48
3 FC Utrecht 22 6 42
4 Feyenoord 21 20 39
5 AZ 21 15 37
6 FC Twente 20 14 35
7 Go Ahead Eagles 21 5 32
Bekijk de hele stand