Bart Nieuwkoop over moeilijke periode: "Ik had op kunnen geven"

Bart Nieuwkoop
Bart Nieuwkoop Foto: © Pro Shots

Bart Nieuwkoop is na maanden blessureleed weer teruggekeerd in het elftal van Feyenoord. De rechtsback liep in februari in de wedstrijd tegen Sparta een kuitblessure op en moest daardoor de rest van het seizoen missen.

Het was de eerste keer dat hij met dit soort blessure te maken kreeg en het herstel nam meer tijd in beslag dan hij vooraf had verwacht. Hierdoor moest hij niet alleen een groot deel van de competitie aan zich voorbij laten gaan, maar ook enkele Europese topavonden.

"Hartstikke leuk en goed om terug te zijn," vertelt Nieuwkoop aan Feyenoord Media. "Lange blessure gehad, best wel een lastige tijd geweest. Wel weer erg lekker om in de basis te starten tegen Sparta. Het was de eerste keer dat ik een kuitblessure had. Op voorhand ging ik er niet vanuit dat het zo ernstig zou zijn. Het was een enorme teleurstelling toen ik op dat moment te horen kreeg dat het einde seizoen was, dat had ik niet verwacht. In de voorbereiding nog steeds een beetje aansluiten bij de groep, wel en niet erbij. Ik ben nu heel blij dat ik weer mee kan doen."

In de maanden van zijn revalidatie hield de verdediger zich vast aan hard werken en doorzetten. "Wat ik heb gedaan is heel simpel: heel hard gewerkt om sterk en goed terug te komen. Op dat moment weet je dat er nog twee rechtsbacks voor je zitten. Ik had op kunnen geven, met de pakken neer kunnen zitten. Dat heb ik gelukkig niet gedaan. Uiteindelijk heb ik minuten gemaakt in de drie competitiewedstrijden. Je hebt periodes dat je wat alleen bent en naast de groep moet trainen. Uiteindelijk komt dat weer samen. Elke speler die aan het revalideren is heeft dat wel een beetje. Er zijn genoeg momenten dat je onderdeel van de groep voelt, dat is belangrijk."

Lees meer:
0 reacties