Bannis had moeite met druk bij Feyenoord: "Hoef je niet te schamen"

Naoufal Bannis
Naoufal Bannis Foto: © Pro Shots

Vitesse heeft deze week een campagne opgezet om aandacht te vragen voor mentale gezondheid. Onder anderen oud-Feyenoorder Naoufal Bannis zet zich daarvoor in. De 24-jarige spits vindt het belangrijk dat mentale problemen bespreekbaar zijn. Ook hij heeft in het verleden moeilijke periodes gekend.

"Ik vind het een belangrijk onderwerp en vooral belangrijk dat jongeren zich uiten", begint Bannis in gesprek met Voetbal International. "Zeg wat je dwarszit, laat horen dat je ergens mee zit. Dat is mijn les en dat wil ik graag uitdragen." De aanvaller van Vitesse vertelt dat hij zelf ook met 'moeilijke momenten' te maken heeft gehad. Daarbij kijkt hij onder meer terug op zijn periode in de jeugdopleiding van Feyenoord.

"Als jeugdspeler was het soms best moeilijk. De druk is groot daar. Het verwachtingspatroon is groot als je 'een talent' wordt genoemd. Daar moet je mee om kunnen gaan. Zeker bij een grote club valt dat niet mee." Bannis werkt inmiddels samen met een mental coach. Hij merkt dat dit hem helpt en vindt dat spelers zich daar niet voor hoeven te schamen. "Dat helpt mij enorm. Dat is niet iets om je voor te schamen, daarom vertel ik het ook."

De spits wil vooral jonge voetballers meegeven dat ze moeten praten wanneer ze ergens mee zitten. "Zeker aan die jonge gasten. Doe ermee wat je denkt ermee te moeten doen. Ik heb met Gianni Zuiverloon gesproken. Hij vertelt veel dingen uit eigen ervaring en herkent dingen, dat is fijn. En bij Hans Kroon (een sportschoolhouder in Rotterdam, red.) kom ik ook regelmatig."

Volgens Bannis moet het normaal worden dat voetballers hulp zoeken wanneer zij dat nodig hebben. "Het moet normaal gevonden worden dat we hulp krijgen of zoeken. Daar maak ik me sterk voor", sluit Bannis af.

Lees meer:
0 reacties