Arne Slot: "PSV favoriet? Wij hebben elf landskampioenen op het veld"
Op woensdagavond om 20.00 uur trappen Feyenoord en PSV af in de achtste finale van de KNVB Beker. De laatste twee ontmoetingen tussen beide teams werden gewonnen door PSV.
"We moeten meer kansen creëren dan in de voorgaande twee ontmoetingen", begint Arne Slot tegenover het Algemeen Dagblad. "Ik vind het volstrekt terecht dat PSV tien punten meer heeft dan Feyenoord in de eredivisie. Ze hebben veel meer wapens om te scoren, ze komen veel makkelijker aan hun doelpunten, wij hebben het vaker moeilijk gehad en PSV eigenlijk niet."
"Dus is het logisch dat wij punten hebben laten liggen en PSV niet. Maar in de twee onderlinge ontmoetingen vond ik dat wij tweemaal gelijke tred hebben kunnen houden", vervolgt Slot. "We hebben in die twee wedstrijden best vaak de bal gehad, maar niet in het zestienmetergebied van PSV. Ik denk dat meer kansen creëren de kans op winst groter maakt dan meer rendement halen uit de paar mogelijkheden die je krijgt. Het moet nu beter."
"Wat bij ons leeft, is dat wij een derde kans krijgen PSV te verslaan nadat het tweemaal niet is gelukt", aldus Slot. "Ze hebben veel wapens. PSV favoriet? Wij hebben het thuisvoordeel van de Kuip. Wij zijn de landskampioen. Natuurlijk, er zijn spelers weggegaan, maar nog steeds staan er tien jongens op het veld die kampioen werden met deze club. En Calvin Stengs werd dat met Antwerp. Er staan dus elf landskampioenen op het veld. Voor Vitesse zei ik al tegen mijn ploeg: laat dat maar eens even zien", besluit hij.