Analisten springen in de bres voor Ferri: "Te snel afgeschreven"

Nacho Ferri
Nacho Ferri Foto: © Pro Shots

Nacho Ferri kan rekenen op steun van Dennis van Eersel en Dennis Kranenburg. De spits van Feyenoord kreeg na zijn eerdere optredens al de nodige kritiek, maar volgens de analisten van Rijnmond is er te snel een negatief beeld rondom hem ontstaan.

Na het vertrek van Ayase Ueda zijn de ogen voorin nadrukkelijker op Ferri gericht. Kranenburg vindt dat Feyenoord nog onvoldoende gebruikmaakt van de kwaliteiten van de lange aanvaller. "Hij wordt daarin niet geholpen. Er komt geen enkele voorzet zijn kant op om daar gebruik van te maken. Het is een grote, sterke, lange spits. Natuurlijk kan hij een bal vasthouden, dat is met zijn postuur logisch."

Volgens Kranenburg moet Feyenoord de spits vooral vaker vanuit de flanken bedienen. "Alleen moet je hem ook vanaf de zijkanten proberen te bereiken, omdat hij daar gevaar kan verzorgen. Dat gebeurt niet. Hij wordt niet gebruikt op de manier waarop hij moet worden gebruikt."

Van Eersel vond Ferri tegen NEC bovendien helemaal niet slecht voor de dag komen. "Ik vond hem niet slecht spelen zaterdag. Hij kreeg een paar keer lastige ballen en maakte er toch iets van om de bal in de ploeg te houden."

De verslaggever denkt dat vooral zijn eerdere invalbeurt tegen Sparta nog aan Ferri kleeft. "De slechte invalbeurt tegen Sparta is hem een beetje nagedragen, dan krijg je bepaalde beeldvorming."

Van Eersel heeft tijdens de voorbereiding genoeg gezien om nog vertrouwen te hebben. "Alleen heb ik in de voorbereiding ook bepaalde dingen van hem gezien waarvan ik denk: ja, er zit wel potentieel in deze spits. Ik snap dat Feyenoord hem gehaald heeft. Hij werd al heel snel afgeschreven en gaat nu kansen krijgen. De kritiek ging best wel ver, vond ik."

Ook doelman Tjark Ernst heeft volgens Kranenburg met zo'n vergrootglas te maken. Na de tegentreffer tegen NEC werd direct weer gekeken naar zijn aandeel.

"Laat ik vooropstellen dat het heel knap geschoten is. Hard en in de hoek. Net als met Ferri, daar ligt de focus zo erg op, dat bij iedere bal die erin gaat iedereen zich afvraagt: was die niet houdbaar? Hij staat helemaal vrij op de rand van de zestien, daar kan je ook naar kijken."

Lees meer:
0 reacties